PARTNER PORTALU
  • BGK

Oszczędności na utrzymaniu dróg miejskich

  • PAP    12 marca 2014 - 20:52
Oszczędności na utrzymaniu dróg miejskich

Ponad 6,5 mln zł zaoszczędzi przez najbliższe trzy lata szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Urzędnikom udało się uzyskać korzystniejsze oferty w przetargach dotyczących utrzymania dróg w mieście.
Jak powiedział PAP Dariusz Wołoszczuk z Zarządu, tylko w tym roku uda się zaoszczędzić blisko 2,2 mln zł. Pieniądze te mają być przeznaczone m.in. na naprawę dróg, zakup sprzętu, a także zatrudnienie dodatkowych pracowników.

Wyjaśnił, że w tym roku po raz pierwszy ZDiTM zorganizował przetargi długoletnie na utrzymanie dróg, obiektów inżynierskich i sygnalizacji świetlnej. Zwycięzcy poszczególnych przetargów będą świadczyć usługi na rzecz miasta nie przez rok - jak do tej pory, ale przez trzy lata.

"Jeżeli umowa dotyczy okresu dłuższego, tak jak w tym przypadku trzyletniego, to jest to sytuacja bardziej atrakcyjna dla firm, a nam pozwala wynegocjować niższa cenę. Przedsiębiorca zaś, mając trzyletni kontrakt, może na przykład planować inwestycje" - tłumaczy Wołoszczuk.

Utrzymaniem dróg w zakresie robót nawierzchniowych na terenie Szczecina będzie zajmować się firma Strabag. Umowa z wykonawcą została podpisana na przełomie lutego i marca i opiewa na blisko 14,5 mln zł. ZDiTM zakładał wydanie w ramach tej umowy przez 36 miesięcy ponad 19 mln zł.

Do końca 2016 roku bieżącym utrzymaniem i konserwacją sygnalizacji świetlnych, urządzeń sygnalizacji ostrzegawczej oraz nawigacyjnej na mostach i wiaduktach w Szczecinie zajmować się będzie firma Swarco Traffic Polska, która wykona usługę za ponad 8,6 mln zł. To ponad 1,5 mln zł mniej, niż było zaplanowane.

Także mniej ma kosztować utrzymanie mostów i wiaduktów. ZDiTM w ciągu trzech lat zaoszczędzi na tej umowie ponad 220 tys. zł. Miasto zapłaci firmie Apex Roboziem 4,6 mln zł.

Do rozstrzygnięcia pozostał jeszcze przetarg na utrzymanie oznakowania na terenie Szczecina; również i ten ma być podpisany na trzy lata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.