PARTNER PORTALU
  • BGK

Oszczędności przetargowe pójdą na drogi

  • PAP    8 maja 2013 - 13:28
Oszczędności przetargowe pójdą na drogi

18,4 mln zł trafi na przebudowę dróg gminnych i powiatowych z regionalnego programu operacyjnego – zdecydował zarząd województwa świętokrzyskiego.
Pieniądze pochodzą z oszczędności przetargowych oraz korzystnych różnic kursowych euro. Zarząd województwa zdecydował o wsparciu ośmiu projektów, wartych w sumie 30,6 mln zł, kwotą 18 mln 404 tys. zł.

Dofinansowanie otrzymają powiaty: opatowski, sandomierski, włoszczowski i starachowicki (dwie inwestycje) oraz gminy: Nagłowice, Stąporków i Bliżyn.

Jak poinformował wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak, wszystkie te projekty znajdowały się na liście rezerwowej. „Pieniądze na rozwój sieci drogowej to sensowna inwestycja. Tym bardziej, że w przyszłej perspektywie budżetowej może być trudniej znaleźć fundusze na ten cel" - dodał.

Dofinansowanie zostanie udzielone w ramach działania „Rozwój systemów lokalnej infrastruktury komunikacyjnych" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Władze samorządowe województwa świętokrzyskiego zdecydowały także o zwiększeniu o ok. milion złotych dofinansowania przebudowy drogi wojewódzkiej 776 na odcinku od Buska Zdroju do granicy z woj. małopolskim.

Inwestycja realizowana przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie kosztowała 115,2 mln zł, z czego 96,7 mln zł pochodzi z regionalnego programu operacyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.