PARTNER PORTALU
  • BGK

Oto alternatywa wobec korków w trasie nad morze

  • PAP    28 czerwca 2012 - 19:25

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przedstawił w czwartek mapę alternatywnych tras dojazdu nad morze. Chodzi o możliwość dojazdu mniej uczęszczanymi drogami do zachodniopomorskich miejscowości nadmorskich.
Alternatywne trasy ustaliły: GDDKiA, policja, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie oraz zarządcy dróg wojewódzkich i powiatowych.

GDDKiA zaleca, aby kierowcy podróżujący drogą krajową nr 3 z południa Polski nad morze wybrali drogę przez Lipiany, Stargard Szczeciński i Gryfice. Jadąc tą trasą ominą przebudowywany odcinek autostrady A6, gdzie w weekendy mogą tworzyć się korki.

Zatłoczony odcinek drogi krajowej nr 3, między Goleniowem a Parłówkiem, można ominąć skręcając na węźle Święta w drogę wojewódzką nr 113.

Kierowcy jadący z południa kraju drogą krajową nr 11, np. do Kołobrzegu, mogą skręcić w Pile w kierunku Wałcza, z tej miejscowości dojechać drogą wojewódzką nr 163 nad morze. Ominą w ten sposób zatłoczoną drogę krajową nr 11.

Trasy będą drukowane na specjalnych ulotkach z mapami dróg w województwie i rozprowadzane wśród kierowców, m.in. przez policję i na stacjach benzynowych przy drogach prowadzących nad morze.

Łącznie ze środków zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego i GDDKiA zostanie wydrukowanych 90 tys. ulotek z mapką.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.