PARTNER PORTALU
  • BGK

Oto najbardziej designerskie inwestycje w polskich miastach

  • MIW    12 lutego 2016 - 10:52
Oto najbardziej designerskie inwestycje w polskich miastach
Wśród zwycięzców znalazło się Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. (Fot. www.paryz.msz.gov.pl).

• W Katowicach wyróżniono najlepsze inwestycje komercyjne i publiczne minionej dekady.
• Nagrody wręczono podczas gali Property Design Awards 2016.
• Lista nominowanych pokazuje, jak wiele osiągnęliśmy w Polsce - mówił Piotr Kraśko.
- Lista nominowanych pokazuje, jak wiele osiągnęliśmy w Polsce przez ostatnie dziesięć lat – powiedział Piotr Kraśko, otwierając galę podsumowującą konkurs Property Design Awards 2016. Wyróżniono najlepsze inwestycje komercyjne i publiczne minionej dekady.

Zwycięzcy zostali wyłonieni po podliczeniu głosów jury i głosów czytelników portalu Propertydesign.pl. W każdej z dziesięciu kategorii nominowanych było pięć propozycji. A oto zwycięzcy:

 

W kategorii „Bryła - biurowiec” - biurowiec Rondo 1 w Warszawie

Jak napisano w uzasadnieniu: przez ostatnią dekadę to właśnie ten wieżowiec przy rondzie ONZ był pierwszym wyborem dla większości międzynarodowych korporacji. Świetne wyniki biznesowe, popularność wśród najemców i inwestorów czy dominująca w skylinie biznesowego serca stolicy architektura – to suma sukcesu, którą dziś nagradzamy.

 

W kategorii „Bryła - centrum handlowe” – dom handlowy Renoma we Wrocławiu

- To jak szybko starzeją się centra handlowe widzimy gołym okiem. Tylko nieliczne, dzięki wizjonerstwu ich twórców są w stanie przetrwać próbę czasu. Taka właśnie jest wrocławska Renoma – podkreślano w uzasadnieniu.

Faktycznie, wybudowany w 1930 roku jako dom towarowy „Wertheima” (był to wtedy najbardziej nowoczesny dom handlowy w Niemczech), przerwał próbę czasu, a w roku 2009 zyskał nowe życie.

 

W kategorii „Bryła - obiekty hotelowe” – Andel’s Hotel w Łodzi

To kolejny - po Renomie - przykład rewitalizacji historycznych zabudowań. Klimat, jaki panuje w odrestaurowanym budynku dawnej przędzalni fabryki Izraela Poznańskiego, stwarza idealne warunki do odpoczynku i pracy. To ikona architektury przemysłowej Łodzi oraz przykład biznesowego sukcesu.

 

W kategorii „Bryła - obiekty publiczne” – Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glaertes, 2016-02-12 18:39:12

    Żydzi Żydom, Shalom !