PARTNER PORTALU
  • BGK

Oto najlepsze projekty PPP w Polsce

  • Piotr Toborek    27 września 2013 - 15:10
Oto najlepsze projekty PPP w Polsce

Kędzierzyn-Koźle, Borów, Krzywiń i Bobolice - to lista laureatów II edycji Konkursu 3P na najlepsze projekty planowane do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Uroczysta Gala przyznania nagród odbędzie się 3 października 2013 roku, o godz. 14.00 w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.
Konkurs 3P przeprowadzony został przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu systemowego „Partnerstwo publiczno-prywatne".

Celem Konkursu 3P było wyłonienie przedsięwzięć planowanych do realizacji w formule ppp, które mogą stanowić modelowe przykłady współpracy sektora publicznego i prywatnego.

Nagrodę główną w Konkursie 3P stanowi nieodpłatne, profesjonalne wsparcie doradcze: prawne, ekonomiczne i techniczne w procesie przygotowania, realizacji oraz zarządzania przedsięwzięciami partnerstwa publiczno-prywatnego.

W ramach II edycji Konkursu 3P przyznano 4 nagrody główne na realizację następujących przedsięwzięć:

- Modernizacja oczyszczalni ścieków w Borku Strzelińskim - przedsięwzięcie zgłoszone przez Gminę Borów.

- Partnerstwo Publiczno-Prywatne narzędziem kompleksowej realizacji zadania własnego Gminy Krzywiń w zakresie gospodarki ściekowej w obszarze miasta Krzywiń oraz miejscowości Jerka i Łuszkowo - przedsięwzięcie zgłoszone przez Gminę Krzywiń.

-Dom Późnej Starości z zagospodarowaniem terenu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego - przedsięwzięcie zgłoszone przez Gminę Bobolice
- Budowa targowiska miejskiego przy ulicy Damrota w Kędzierzynie-Koźlu - przedsięwzięcie zgłoszone przez Gminę Kędzierzyn-Koźle.

Podczas Gali finałowej II edycji Konkursu 3P zostaną zaprezentowane założenia wszystkich nagrodzonych projektów, które są odpowiedzią na powszechne potrzeby samorządów lokalnych w zakresie infrastruktury ochrony środowiska, regeneracji tkanki miejskiej i opieki społecznej, szczególnie w zakresie opieki nad osobami starszymi.

Jak informuje PARP: - Spotkanie z reprezentantami nagrodzonych w tej edycji Konkursu 3P samorządów -np. gminy Borów i gminy Krzywiń, może być inspirujące dla przedstawicieli mniejszych gmin, które będą mogły zapoznać się m. in. z projektami rozbudowy i modernizacji systemów gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

Gmina Kędzierzyn Koźle już po raz drugi uzyska wsparcie konsekwentnie realizowanego procesu rewitalizacji starego miasta przy wykorzystaniu partnerstwa publiczno-prywatnego. Tym razem formuła ppp zastosowana ma być w przypadku modernizacji i utrzymania targowiska miejskiego. Natomiast gmina Bobolice proponuje inwestorom wspólne rozwiązanie problemu braku infrastruktury i usług dla seniorów. To szczególnie istotne przedsięwzięcie wobec aktualnych tendencji demograficznych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • SWAT, 2013-09-30 20:49:48

    Czy musimy być skazywani na najlepsze projekty? Zawsze jakaś nowość jest ożywcza,prawdaż? Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma(co się da?) !
  • JUBILAT, 2013-09-27 21:04:30

    my już znamy te najlepsze i innych poznawać nie chcemy!!!!!!!!!!!