Oto najlepsze projekty PPP w Polsce

  • Piotr Toborek
  • 27-09-2013
  • drukuj
Kędzierzyn-Koźle, Borów, Krzywiń i Bobolice - to lista laureatów II edycji Konkursu 3P na najlepsze projekty planowane do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Oto najlepsze projekty PPP w Polsce

Uroczysta Gala przyznania nagród odbędzie się 3 października 2013 roku, o godz. 14.00 w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.
Konkurs 3P przeprowadzony został przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu systemowego „Partnerstwo publiczno-prywatne".

Celem Konkursu 3P było wyłonienie przedsięwzięć planowanych do realizacji w formule ppp, które mogą stanowić modelowe przykłady współpracy sektora publicznego i prywatnego.

Nagrodę główną w Konkursie 3P stanowi nieodpłatne, profesjonalne wsparcie doradcze: prawne, ekonomiczne i techniczne w procesie przygotowania, realizacji oraz zarządzania przedsięwzięciami partnerstwa publiczno-prywatnego.

W ramach II edycji Konkursu 3P przyznano 4 nagrody główne na realizację następujących przedsięwzięć:

- Modernizacja oczyszczalni ścieków w Borku Strzelińskim - przedsięwzięcie zgłoszone przez Gminę Borów.

- Partnerstwo Publiczno-Prywatne narzędziem kompleksowej realizacji zadania własnego Gminy Krzywiń w zakresie gospodarki ściekowej w obszarze miasta Krzywiń oraz miejscowości Jerka i Łuszkowo - przedsięwzięcie zgłoszone przez Gminę Krzywiń.

-Dom Późnej Starości z zagospodarowaniem terenu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego - przedsięwzięcie zgłoszone przez Gminę Bobolice
- Budowa targowiska miejskiego przy ulicy Damrota w Kędzierzynie-Koźlu - przedsięwzięcie zgłoszone przez Gminę Kędzierzyn-Koźle.

Podczas Gali finałowej II edycji Konkursu 3P zostaną zaprezentowane założenia wszystkich nagrodzonych projektów, które są odpowiedzią na powszechne potrzeby samorządów lokalnych w zakresie infrastruktury ochrony środowiska, regeneracji tkanki miejskiej i opieki społecznej, szczególnie w zakresie opieki nad osobami starszymi.

Jak informuje PARP: - Spotkanie z reprezentantami nagrodzonych w tej edycji Konkursu 3P samorządów -np. gminy Borów i gminy Krzywiń, może być inspirujące dla przedstawicieli mniejszych gmin, które będą mogły zapoznać się m. in. z projektami rozbudowy i modernizacji systemów gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

Gmina Kędzierzyn Koźle już po raz drugi uzyska wsparcie konsekwentnie realizowanego procesu rewitalizacji starego miasta przy wykorzystaniu partnerstwa publiczno-prywatnego. Tym razem formuła ppp zastosowana ma być w przypadku modernizacji i utrzymania targowiska miejskiego. Natomiast gmina Bobolice proponuje inwestorom wspólne rozwiązanie problemu braku infrastruktury i usług dla seniorów. To szczególnie istotne przedsięwzięcie wobec aktualnych tendencji demograficznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy musimy być skazywani na najlepsze projekty? Zawsze jakaś nowość jest ożywcza,prawdaż? Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma(co się da?) !

SWAT, 2013-09-30 20:49:48 odpowiedz

my już znamy te najlepsze i innych poznawać nie chcemy!!!!!!!!!!!

JUBILAT, 2013-09-27 21:04:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE