PARTNER PORTALU
  • BGK

Oto nominowani w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014. Zapraszamy do głosowania

  • PortalSamorzadowy.pl    27 marca 2014 - 00:01
Oto nominowani w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014. Zapraszamy do głosowania

Po długich i burzliwych obradach wyłoniliśmy listę inwestycji nominowanych do nagrody Top Inwestycje Komunalne 2014. Teraz wszystko w rękach czytelników i Rady Konsultacyjnej. Czas na decydującą część konkursu: głosowanie. Każdy z czytelników może zagłosować na najlepszy jego zdaniem projekt.
Konkurs Top Inwestycje Komunalne 2014 to inicjatywa organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz redakcji Portalusamorządowego.pl, mająca na celu wskazanie wśród inwestycji komunalnych z całego kraju najlepszych praktyk i sukcesów osiągniętych dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom dla gospodarki, regionu i mieszkańców.

Dzięki konkursowi chcemy nagrodzić tych, którzy dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom inwestycyjnym stają się liderami środowiska i wyznaczają trendy.

Po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń we współpracy z Radą Konsultacyjną, w której zasiadają doświadczeni samorządowcy, ekonomiści, menedżerowie i eksperci, wytypowaliśmy czołową dwudziestkę inwestycji. Teraz z tej listy wyłonimy dziesięć najciekawszych inwestycji.

Do 30 kwietnia także internauci mogą zagłosować na najlepszy ich zdaniem projekt. Inwestycja, która zbierze najwięcej głosów, otrzyma specjalną nagrodę od czytelników Portalusamorządowego.pl.

Każdy może oddać jeden głos "za" lub "przeciw" każdej z 20 inwestycji.

Lista 20 nominowanych inwestycji znajduje się w osobnym serwisie, gdzie można oddać swój głos.

W tym roku organizatorzy konkursu po jego rozstrzygnięciu wydadzą drukowany okolicznościowy album, w którym zostaną zaprezentowane najlepsze samorządowe inwestycje dekady oraz wszystkie 30 inwestycji nagrodzonych w trzech edycjach konkursu Top Inwestycje Komunalne oraz 10 nagrodzonych w konkursie Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej. Unikatowa publikacja będzie miała swój debiut podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Przypomnijmy, że główne kryterium oceny, którymi kierują się członkowie Rady Konsultacyjnej konkursu Top Inwestycje Komunalne 2014, jest efekt prorozwojowy inwestycji, a ponadto rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja, PPP etc.) i aktywne gospodarowanie majątkiem.

Wręczenie nagród Top Inwestycje Komunalne 2014 odbędzie się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress - EEC). Na tej największej imprezie biznesowej w Europie Centralnej spotkają się najważniejsze postaci europejskiej sceny politycznej, naukowej i biznesowej. Europejski Kongres Gospodarczy to setki sesji tematycznych, którym towarzyszą liczne spotkania, debaty i imprezy, w których weźmie udział około 6 tys. gości z kraju i z zagranicy.

Statuetki Top Inwestycji Komunalnych zostaną wręczone podczas uroczystej gali w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 7-9 maja 2014 roku. Udział w konkursie jest darmowy. Bezpłatny jest też udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, podczas którego odbędzie się gala finałowa Top Inwestycji 2014.×