PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie budowy odcinka S3

  • PAP    19 sierpnia 2010 - 18:38

Oficjalne otwarcie budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej S3 na trasie Międzyrzecz - Sulechów nastąpi w piątek w Jordanowie. Lubuski odcinek drogi powstanie do połowy 2013 roku - poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody lubuskiego Urszula Śliwińska-Misiak.
Planowana budowa 43-kilometrowej trasy podzielona będzie na cztery odcinki, obejmujące m.in. węzeł Jordanowa, obwodnicę Świebodzina oraz węzły świebodziński i sulechowski.

S3 to droga o znaczeniu ponadregionalnym. Zgodnie z planem połączy Świnoujście z polsko-czeskim przejściem granicznym w Lubawce. Jego łączna długość wyniesie około 470 km. Lubuski odcinek jest najdłuższy i łącznie liczy 184 km.

Oddział GDDKiA w Zielonej Górze jest odpowiedzialny za realizację odcinka S3 od Gorzowa do Nowej Soli.

Ten 144-km fragment podzielono na pięć odcinków. Prace obejmą budowę na niektórych z nich od podstaw dwujezdniowej drogi oraz dobudowanie jezdni do istniejących fragmentów S3, m.in. obwodnic Gorzowa i Międzyrzecza i na odcinku z Sulechowa do Nowej Soli.

W ciągu drogi zostaną zbudowane też nowe mosty przez Wartę w Gorzowie oraz Odrę w okolicach Sulechowa. Powstanie wiele węzłów drogowych oraz infrastruktura dla podróżnych i potrzebna do utrzymania drogi.

Uroczystego otwarcia budowy dokona w piątek podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Radosław Stępień.

Inwestycja jest finansowana z Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2008-2012 oraz środków z Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.