Otwarcie filharmonii za 130 mln zł

W najbliższą środę otwarcie – wybudowanej za pieniądze z budżetu miasta przy wsparciu funduszy unijnych – Filharmonii Gorzowskiej.
Otwarcie filharmonii za 130 mln zł

Unia Europejska przyznała na inwestycję 33 mln zł. Koszt budowy to 130 mln zł. W obiekcie jest sala koncertowa dla prawie 600 widzów oraz sala kameralna na 150 miejsc.

Czytaj też: Cała Polska buduje filharmonie

Trwają próby orkiestry kameralnej Filharmonii Gorzowskiej do koncertu inaugurującego działalność Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska, który zaplanowano na najbliższą środę.

Czytaj też: CBA na budowie filharmonii

Muzycy pod batutą Piotra Borkowskiego, który jest też dyrektorem artystycznym instytucji podczas inauguracji wykonają IX Symfonię Ludwiga van Beethovena wspólnie z orkiestrą z Frankfurtu nad Odrą. Próba z artystami z Frankfurtu odbędzie się we wtorek w Niemczech.

„Chcemy dołączyć z naprawdę wartościowym dźwiękiem do orkiestry z Frankfurtu” – zaznaczył Borkowski. Dodał, że ostatnie dni pracy przed inauguracyjnym występem są „gorące”, ale jest zadowolony ze swoich pełnych zaangażowania muzyków.

Skład orkiestry kameralnej Filharmonii Gorzowskiej jest prawdziwie międzynarodowy – grają w niej muzycy z Polski, Włoch, Niemiec, Afryki i Japonii. Zostali wyłonieni w drodze przesłuchań, które odbywały się od listopada 2010 roku do marca tego roku.

18 maja podczas inauguracji na scenie pojawi się ponad 160 artystów, a na widowni zasiądą przedstawiciele władz państwowych oraz dyplomacji polskiej i niemieckiej.

W Gorzowie wystąpią chóry Singakademie z Frankfurtu nad Odrą i Akademii Sztuki ze Szczecina, a także soliści: Anna Molina – sopran, Agnieszka Rehlis – mezzosopran, Aleksander Kunach – tenor, Rainer Scheerer – bas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kosmiczne technologie i kosmiczne pieniądze?Jutro otwarcie?Mogę jeszcze zarezerwować miejsce...prawdaż?

białe konwalie, 2011-05-16 10:51:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE