Otwarcie hali i basenu w Rypinie

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl
  • 04-11-2011
  • drukuj
W Rypinie zakończyła się budowa basenu oraz hali sportowej. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki prawie 16 mln zł z regionalnego programu operacyjnego.
Otwarcie hali i basenu w Rypinie
Przygotowania do realizowanej przez urząd marszałkowski rozbudowy bazy sportowej w regionie poprzedziła gruntowna analiza liczby i stanu technicznego obiektów sportowych. Okazało się, że aż 9 powiatów w Kujawsko-Pomorskiem nie ma ani jednej krytej pływalni.

Jednym z nich był powiat rypiński, w którym brakowało też pełnowymiarowej hali sportowej.

– Budowa kompleksu sportowego w Rypinie, to duży krok w kierunku stworzenia warunków do rozwijania sportu młodzieżowego w tej części naszego regionu. Systematycznie likwidujemy też inne sportowe „białe plamy” na mapie województwa. W ubiegłym roku w Barcinie uruchomiliśmy pierwszą krytą pływalnię w powiecie żnińskim, we wrześniu tego roku taki obiekt powstał w Radziejowie, a w przyszłym roku pierwszy basen w powiecie nakielskim zostanie otwarty w Nakle nad Notecią – mówi marszałek Piotr Całbecki (zabierz głos/oceń marszałka).

Hala sportowa i basen w Rypinie powstały przy Zespole Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie (ul. Dworcowa). Zlokalizowany w sąsiedztwie dużych rypińskich osiedli kompleks będzie służył nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom gminy i powiatu.

Wielofunkcyjna hala sportowa posiada arenę z układem trzech boisk, które można oddzielić przesuwanymi kurtynami. Widownia pomieści w sumie 470 osób. W kompleksie powstał również basen sportowy z widownią na 168 miejsc oraz basen rekreacyjny z atrakcjami i brodzikiem dla dzieci a także 100 metrową zjeżdżalnią.

Dodatkowo powstały sala do ćwiczeń gimnastycznych, kręgielnia, siłownia i zespół odnowy biologicznej. Kubatura obiektu to ponad 42 tysiące metrów sześciennych. Koszt inwestycji to około 25 milionów złotych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Idealnie dobrane kolory!!! TE brązy,czernie ale i błękity,zielenie !!! Idealnie !!!

Kapuśniak, 2011-11-04 15:51:16 odpowiedz

Zapewne znajdą się mieszkańcy,którzy stwierdzą, że się nic nie dzieje, to ciągle za mało.

FIOŁ, 2011-11-04 14:40:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE