Otwarcie hali i basenu w Rypinie

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl
  • 04-11-2011
  • drukuj
W Rypinie zakończyła się budowa basenu oraz hali sportowej. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki prawie 16 mln zł z regionalnego programu operacyjnego.
Otwarcie hali i basenu w Rypinie
Przygotowania do realizowanej przez urząd marszałkowski rozbudowy bazy sportowej w regionie poprzedziła gruntowna analiza liczby i stanu technicznego obiektów sportowych. Okazało się, że aż 9 powiatów w Kujawsko-Pomorskiem nie ma ani jednej krytej pływalni.

Jednym z nich był powiat rypiński, w którym brakowało też pełnowymiarowej hali sportowej.

– Budowa kompleksu sportowego w Rypinie, to duży krok w kierunku stworzenia warunków do rozwijania sportu młodzieżowego w tej części naszego regionu. Systematycznie likwidujemy też inne sportowe „białe plamy” na mapie województwa. W ubiegłym roku w Barcinie uruchomiliśmy pierwszą krytą pływalnię w powiecie żnińskim, we wrześniu tego roku taki obiekt powstał w Radziejowie, a w przyszłym roku pierwszy basen w powiecie nakielskim zostanie otwarty w Nakle nad Notecią – mówi marszałek Piotr Całbecki (zabierz głos/oceń marszałka).

Hala sportowa i basen w Rypinie powstały przy Zespole Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie (ul. Dworcowa). Zlokalizowany w sąsiedztwie dużych rypińskich osiedli kompleks będzie służył nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom gminy i powiatu.

Wielofunkcyjna hala sportowa posiada arenę z układem trzech boisk, które można oddzielić przesuwanymi kurtynami. Widownia pomieści w sumie 470 osób. W kompleksie powstał również basen sportowy z widownią na 168 miejsc oraz basen rekreacyjny z atrakcjami i brodzikiem dla dzieci a także 100 metrową zjeżdżalnią.

Dodatkowo powstały sala do ćwiczeń gimnastycznych, kręgielnia, siłownia i zespół odnowy biologicznej. Kubatura obiektu to ponad 42 tysiące metrów sześciennych. Koszt inwestycji to około 25 milionów złotych.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Idealnie dobrane kolory!!! TE brązy,czernie ale i błękity,zielenie !!! Idealnie !!!

Kapuśniak, 2011-11-04 15:51:16 odpowiedz

Zapewne znajdą się mieszkańcy,którzy stwierdzą, że się nic nie dzieje, to ciągle za mało.

FIOŁ, 2011-11-04 14:40:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE