PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie hali sportowej w Gałczewie

  • GK    16 listopada 2012 - 13:12
Otwarcie hali sportowej w Gałczewie

Przy Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie (gmina Golub-Dobrzyń) odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej. Realizację inwestycji wsparł urząd marszałkowski.
- Dzięki dofinansowaniu samorządu województwa w Kujawsko-Pomorskiem powstało w ostatnim pięcioleciu kilkaset obiektów sportowych. Wśród nich jest prawie 200 orlików, hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony i pływalnie. Od początku stawiamy na rozbudowę infrastruktury sportowej nie tylko w największych miastach, ale także mniejszych miejscowościach regionu, aby dostęp do nowoczesnych obiektów sportowych miało jak najwięcej mieszkańców Kujaw i Pomorza - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Jak informuje urząd marszałkowski, w Gałczewie powstała sala gimnastyczna o powierzchni ponad 1200 metrów kwadratowych z widownią na 180 miejsc, dwie sale treningowe, pomieszczenia szatniowo-socjalne oraz kotłownia. Wartość inwestycji to 5,2 miliona złotych. Samorząd województwa przeznaczył na realizację inwestycji prawie 1 milion złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz budżetu województwa.

W uroczystym otwarciu hali wziął udział wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.