PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie jednej z najważniejszych inwestycji Polski Zachodniej

  • bad    14 maja 2014 - 20:05
Otwarcie jednej z najważniejszych inwestycji Polski Zachodniej

Z Zielonej Góry do Gorzowa w godzinę? Będzie to możliwe już od jutra! 15 maja kierowcy będą mogli przejechać nowym 37-kilometrowym odcinkiem drogi z Międzyrzecza do Gorzowa. S3 jest jedną z najważniejszych inwestycji wpisanych do Strategii Polski Zachodniej.
S3 to kręgosłup drogowy, który łączy północ z południem Lubuskiego, a w przyszłości ma połączyć cały makroregion. Budowa jest współfinansowana z Programu Infrastruktura i Środowisko. Na otwartym odcinku S3 spodziewana jest wizyta wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej. Weźmie w niej udział marszałek województwa Elżbieta Polak.

W ramach 37-kilometrowego odcinka drogi S3 powstały dwa nowe węzły drogowe: Skwierzyna Południe i Skwierzyna Zachód. Wybudowana została także obwodnica Skwierzyny w ciągu drogi nr 24. To skróci czas przejazdu do Gorzowa i dalej do Szczecina o ok. 40 min.

Obecnie kierowcy jadący z Zielonej Góry na północ muszą przejechać przez Skwierzynę, gdzie krajowa trójka spotyka się z drogą nr 24 (czyli krzyżuje się ruch od strony Zielonej Góry i Poznania). To powoduje, że tracą sporo czasu stojąc w korkach. Od 15 maja ominą ten newralgiczny punkt, co przełoży się na znaczne zwiększenie płynności ruchu, komfortu jazdy i bezpieczeństwo. Zmniejszy się także natężenie ruchu w samej Skwierzynie z korzyścią dla jej mieszkańców. Nowy odcinek „trójki" połączy północną część województwa z autostradą A2.

Koszt budowy odcinka Międzyrzecz - Gorzów Wlkp. wyniósł 761,5 mln zł. W ramach inwestycji powstało 40 przepraw mostowych, w tym wiadukty drogowe i most nad Obrą w okolicy Skwierzyny, a także 18 przejść dla zwierząt.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.