PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie kładki dla pieszych w Rzeszowie

  • PAP    16 listopada 2012 - 15:27
Otwarcie kładki dla pieszych w Rzeszowie

W sobotę od godz. 12 do godz. 17 zamknięty będzie fragment Al. Piłsudskiego w centrum Rzeszowa. W tym czasie odbędzie się uroczystość oddania do użytku przejścia dla pieszych, które wybudowano nad jezdnią.
Al. Piłsudskiego jest jedną z głównych ulic Rzeszowa, jest też częścią drogi krajowej nr 4, która biegnie od granicy z Niemcami do przejścia z Ukrainą w Korczowej.

Jak poinformowała Katarzyna Pawlak z biura prasowego rzeszowskiego magistratu, zamknięty będzie fragment Al. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ronda Dmowskiego.

Dla kierowców wyznaczone będą dwa objazdy ulicami: Lisa-Kuli, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Targową i al. Piłsudskiego oraz ulicami Głowackiego, Kolejową, Grottgera, Jabłońskiego, Czarnieckiego, Borelowskiego i Krakowską.

Pawlak podkreśliła, że podczas uroczystego otwarcia kładki odbędzie się m.in. premierowy pokaz mody futurystycznej, najnowszej kolekcji Justyny Półtorak. Uroczystość uświetni również pokaz pirotechniczny.

Budowa nietypowej, bo okrągłej kładki dla pieszych w centrum Rzeszowa kosztowała ponad 12 mln zł. Na jej pomoście ułożone jest egzotyczne drewno azobe bongossi. Sprowadzone z Kamerunu azobe to jedno z najtwardszych i najodporniejszych gatunków drewna na świecie.

Kładka nad skrzyżowaniem Al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką ma kształt koła - dzięki takiemu rozwiązaniu piesi będą mogli wejść na nią z czterech stron. Kładka zawieszona jest 5,5 m nad poziomem terenu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.