PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie kompleksu sportowego w Konstancinie

  • konstancin24.eu    12 września 2014 - 08:51

12 września nastąpi otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie. Z tej okazji przygotowano moc atrakcji - koncerty, pokazy sportowe i taneczne, turnieje oraz spotkania ze znanymi sportowcami.
Budowa najnowocześniejszego obiektu sportowo-rekreacyjnego w Konstancinie-Jeziornie trwała rok, ale starania o inwestycję znacznie dłużej. Zainicjował je mieszkaniec Konstancina Tomasz Nowicki, który w 2010 r. wraz z kolegami wystąpił do władz gminy z propozycją budowy skateparku.

"Musimy odpowiadać na potrzeby młodzieży i tworzyć miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu" - podkreśla Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. "Jestem zadowolony ze współpracy z młodymi mieszkańcami gminy przy tym projekcie, który był w pełni z nimi konsultowany. Uznaliśmy, że nikt lepiej nie będzie wiedział, czego potrzebują. To była dobra decyzja" - dodaje burmistrz Konstancina.

Kompleks, który kosztował ponad 2,3 mln złotych, wygląda imponująco. Powstały na nim ogrodzone wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej i ręcznej ze sztuczną nawierzchnią oraz boisko do siatkówki lub badmintona, nowoczesna siłownia na świeżym powietrzu, ścianka wspinaczkowa i oczywiście skatepark z przeszkodami dla amatorów deski, rolek czy bmxów.

Na terenie kompleksu wybudowano również wiatę na rowery o dość wymyślnej konstrukcji. Nie zabrakło też alejek spacerowych wyłożonych kostką, ławek, koszy na śmieci oraz ozdobnych krzewów, drzewek i nowych trawników. Zimą ma powstać jeszcze sztuczne lodowisko. W sąsiedztwie obiektu, który jest oświetlony i monitorowany, powstał parking, gdzie zmieści się ok. 60 samochodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.