Otwarcie mieszkania chronionego w Lublinie

Mieszkanie chronione przy ul. Wyżynnej w Lublinie zostało uroczyście otwarte dla usamodzielniających się wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Otwarcie mieszkania chronionego w Lublinie
W uroczystości wzięła udział Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

W nowo otwieranym mieszkaniu zamieszka 5 wychowanków. Lokal o powierzchni 84 m kw. składa się z 3 pokoi, salonu, kuchni, garderoby, łazienki. Koszt adaptacji lokalu na potrzeby mieszkania chronionego wyniósł 61 tys. zł.

Mieszkanie chronione jest formą pomocy przeznaczoną dla osób pełnoletnich, które opuszczają placówki opiekuńczo-wychowawcze lub rodziny zastępcze.

Dzięki tej formie wsparcia młodzi ludzie otrzymują nie tylko dach nad głową, ale też możliwości kontynuowania nauki, nabywania umiejętności przygotowania do w pełni samodzielnego życia, uczą się zasad prowadzenia gospodarstwa domowego, gospodarowania budżetem domowym, zasad współżycia, odpowiedzialności za własne postępowanie, integrują się ze środowiskiem lokalnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE