PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie mieszkania chronionego w Lublinie

  • AT    11 stycznia 2013 - 11:57
Otwarcie mieszkania chronionego w Lublinie

Mieszkanie chronione przy ul. Wyżynnej w Lublinie zostało uroczyście otwarte dla usamodzielniających się wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.
W uroczystości wzięła udział Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

W nowo otwieranym mieszkaniu zamieszka 5 wychowanków. Lokal o powierzchni 84 m kw. składa się z 3 pokoi, salonu, kuchni, garderoby, łazienki. Koszt adaptacji lokalu na potrzeby mieszkania chronionego wyniósł 61 tys. zł.

Mieszkanie chronione jest formą pomocy przeznaczoną dla osób pełnoletnich, które opuszczają placówki opiekuńczo-wychowawcze lub rodziny zastępcze.

Dzięki tej formie wsparcia młodzi ludzie otrzymują nie tylko dach nad głową, ale też możliwości kontynuowania nauki, nabywania umiejętności przygotowania do w pełni samodzielnego życia, uczą się zasad prowadzenia gospodarstwa domowego, gospodarowania budżetem domowym, zasad współżycia, odpowiedzialności za własne postępowanie, integrują się ze środowiskiem lokalnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.