PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie największej polskiej inwestycji BASF w lipcu

  • wnp.pl (Dariusz Malinowski)    3 marca 2014 - 11:07
Otwarcie największej polskiej inwestycji BASF w lipcu

Na początek drugiej połowy lipca zaplanowano otwarcie zakładów BASF w Środzie Śląskiej. Inwestycja warta 150 mln euro da pracę około 400 osobom. W zakładzie będą produkowane katalizatory.
Kosztująca w pierwszym etapie 90 mln euro inwestycja zostanie wybudowana w Środzie Śląskiej w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Pierwszą produkcję w nowych zakładach zaplanowano na obecny kwartał. Do 2016 roku, kiedy uruchomione zostaną wszystkie dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów euro.

W Środzie Śląskiej produkowane będą systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem diesla. Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu.

Inwestycja w Polsce to odpowiedź BASF na rosnące ze strony branży motoryzacyjnej katalizatory do silników spełniające coraz bardziej wyśrubowane normy emisji spalin.

Oprócz inwestycji w budowę nowej fabryki w Polsce BASF rozbudowuje i modernizuje obecnie również swoje zakłady produkcji katalizatorów w Nienburgu, w Niemczech.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Józef, 2014-03-03 14:52:41

    Największy europejski złodziej wszedł do Polski już wcześniej - wrogie przejęcie technologii TDI firmy ,,Zachem S.A" w Bydgoszczy, ciekawe w jaki sposób chce teraz nas wydymać.