PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie nowej siedziby

  • BB    12 września 2011 - 20:52

uroczyste otwarcie wyremontowanego budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, przy ulicy Towarnickiego 3a w Rzeszowie odbędzie się jutro o godz. 8.00.
Uroczystość ta połączona zostanie z oficjalnym przekazaniem przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Mirosława Karapytę oraz Przewodniczącą Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresę Kubas - Hul  Uniwersytetowi Rzeszowskiemu budynku przy ulicy Towarnickiego 1a.

W związku z oddaniem w 2009 r. do użytku nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego przy Al. Łukasza Cieplińskiego 4 w Rzeszowie i przeprowadzką do niej poszczególnych departamentów, zapadła decyzja o modernizacji budynku przy ul. Towarnickiego 3A. Obiekt przebudowano w ramach zadania „Adaptacja budynku przy ul. Towarnicjkiego 3A w Rzeszowie na potrzeby procesu zarządzania i wdrażania RPO WP w 2010 r.”

W budynku przy ul. Towarnickiego 3A - przed przejęciem go przez Województwo Podkarpackie - mieściło się Centrum Doskonalenia Pedagogicznego w Rzeszowie. Wówczas obiekt był własnością Skarbu Państwa w zarządzie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
W związku z reformą administracji w 1998 roku, budynek od 1 stycznia 1999 roku stał się własnością Samorządu Województwa Podkarpackiego, a rok później został użytkowany przez Urząd Marszałkowski.
W budynku przy ul. Towarnickiego 3A mieściły się poszczególne departamenty:
- Rolnictwa i Środowiska,
- Promocji, Turystyki i Sportu,
- Geodezji i Gospodarki Mieniem,
- Dróg i Transportu,
- Ochrony Zdrowia,
- Społeczeństwa Informacyjnego.

W ramach inwestycji zachowano istniejący układ funkcjonalny budynku – powiększono pokoje biurowe zabudowując loggie, zwiększono ilość pomieszczeń higieniczno – sanitarnych, dostosowując tym samym ich ilość do obowiązujących przepisów. Budynek dostosowano również do potrzeb osób niepełnosprawnych z dysfunkcją ruchu, poprzez zainstalowanie wind oraz wykonanie podjazdu przy wejściu. Ponadto wymieniono wszystkie instalacje wewnętrzne. Powierzchnia zabudowy wynosi obecnie prawie 1000 m kw., a powierzchnia użytkowa – 2 tys. 156 m kw. W 47 pokojach będzie pracować ponad 100 pracowników urzędu.

Wyremontowana została także sala konferencyjna, która zyskała nie tylko nowy design, ale została też wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia multimedialne.

Remont budynku kosztował 6,9 mln zł i w całości został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Obecnie w budynku mieści się departament Wspierania Przedsiębiorczości UMWP, oraz trzy oddziały departamentów: Rozwoju Regionalnego, Wspierania Projektów Infrastrukturalnych RPO oraz Budżetu i Finansów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.