Otwarcie odcinka „małej” obwodnicy Świdnicy

Dobiegła końca przebudowa 700 m. odcinka drogi gminnej od ronda w Słotwinie do osiedla Arkadia w Komorowie, która jest częścią tzw. „małej” obwodnicy Świdnicy.
Otwarcie odcinka „małej” obwodnicy Świdnicy
Do Komorowa z Małej Obwodnicy (fot.UG Świdnica)

Jak podaje Urząd Gminy Świdnica, budowa drogi Komorów – Słotwina realizowana była na odcinku 1,021 km i obejmowała odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową w Komorowie do włączenia do ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382.

Inwestycja realizowana była dwuetapowo

W pierwszym etapie (w 2013 r.) w obszarze zabudowanym wykonano odcinek o długości 343 m o przekroju ulicznym szerokości 5 m, z jednostronnym chodnikiem, obustronnymi krawężnikami, elementami odwodnienia, zatokami parkingowymi oraz oświetleniem.

W drugim etapie ( w 2015 r.) wykonano odcinek o długości 678 m o przekroju drogowym szerokości 5m z obustronnymi poboczami z kruszywa. W ciągu drogi wykonano zjazdy na przyległe posesje oraz pola uprawne.

- Wpięcie drogi gminnej do istniejącego układu komunikacyjnego przy rondzie w Słotwinie z pewnością zwiększy bezpieczeństwo, poprawi komfort poruszających się po drogach, a przede wszystkim uruchomi i uatrakcyjni nasze tereny inwestycyjne- mówi wójt Teresa Mazurek.

Łączna wartość wykonanych prac wyniosła 1,95 mln zł. Na realizację inwestycji gmina pozyskała środki finansowe w ramach dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego o łącznej wartości 180.880 zł.

Uroczyste otwarcie drogi nastąpi 21 października o godz. 14.30.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE