PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie odcinka S3 do Gorzowa przełożone

  • PAP    30 grudnia 2010 - 11:07
Otwarcie odcinka S3 do Gorzowa przełożone

Planowane na czwartek otwarcie odcinka drogi S3 od Myśliborza do Gorzowa Wielkopolskiego, o długości 26,7 kilometra, odbędzie się w późniejszym terminie - poinformował Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.
"Na drodze jest lód, którego przy tych warunkach pogodowych nie można usunąć. Droga zostanie otwarta, gdy stan nawierzchni nie będzie zagrażał bezpieczeństwu" - powiedział Grzeszczuk.

Dzięki pracy pługów wirnikowych, równiarek, ładowarek, pługosolarek i pługów udało się usunąć z drogi półmetrową warstwę śniegu, ale występujące w ostatnich dniach temperatury poniżej - 10 st. C uniemożliwiają zlikwidowanie oblodzenia nawierzchni - przekazało PAP biuro prasowe wojewody lubuskiego.

Już wcześniej w woj. lubuskim zostały otwarte inne fragmenty dróg, należące do S3: obwodnica Gorzowa Wlkp., obwodnica Międzyrzecza, a także odcinek między Sulechowem i Nową Solą. W trakcie budowy jest odcinek od Sulechowa do Międzyrzecza.

Odcinek trasy S3 od Szczecina do Gorzowa to blisko 82 km drogi ekspresowej. Całkowity koszt inwestycji, realizowanej przez GDDKiA w Szczecinie, wynosi 2,2 mld zł. 85 proc. tej kwoty pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności.

Droga była budowana jednocześnie na trzech odcinkach: od węzła Klucz do węzła Pyrzyce, od węzła Pyrzyce do węzła Myślibórz, od węzła Myślibórz do węzła Gorzów Północ.

Przez woj. lubuskie przebiega teraz 15 km tego odcinka S-3, na który składa się: 20 dróg dojazdowych, 30 przepustów, 3 ekrany akustyczne, 10 przejść dla zwierząt, 5 dróg alarmowych, 10 mostów.

W przyszłości S3, która biegnie od Świnoujścia do Lubawki na długości ok. 470 km w ciągu międzynarodowego szlaku E65, ma być najkrótszym połączeniem Skandynawii z portami Basenu Morza Śródziemnego.

Czytaj też:

Poseł lobbuje. Lobbuje prezydent. S3 ma jeszcze szansę?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.