Otwarcie odcinka S3 do Gorzowa przełożone

Planowane na czwartek otwarcie odcinka drogi S3 od Myśliborza do Gorzowa Wielkopolskiego, o długości 26,7 kilometra, odbędzie się w późniejszym terminie - poinformował Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.
Otwarcie odcinka S3 do Gorzowa przełożone

"Na drodze jest lód, którego przy tych warunkach pogodowych nie można usunąć. Droga zostanie otwarta, gdy stan nawierzchni nie będzie zagrażał bezpieczeństwu" - powiedział Grzeszczuk.

Dzięki pracy pługów wirnikowych, równiarek, ładowarek, pługosolarek i pługów udało się usunąć z drogi półmetrową warstwę śniegu, ale występujące w ostatnich dniach temperatury poniżej - 10 st. C uniemożliwiają zlikwidowanie oblodzenia nawierzchni - przekazało PAP biuro prasowe wojewody lubuskiego.

Już wcześniej w woj. lubuskim zostały otwarte inne fragmenty dróg, należące do S3: obwodnica Gorzowa Wlkp., obwodnica Międzyrzecza, a także odcinek między Sulechowem i Nową Solą. W trakcie budowy jest odcinek od Sulechowa do Międzyrzecza.

Odcinek trasy S3 od Szczecina do Gorzowa to blisko 82 km drogi ekspresowej. Całkowity koszt inwestycji, realizowanej przez GDDKiA w Szczecinie, wynosi 2,2 mld zł. 85 proc. tej kwoty pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności.

Droga była budowana jednocześnie na trzech odcinkach: od węzła Klucz do węzła Pyrzyce, od węzła Pyrzyce do węzła Myślibórz, od węzła Myślibórz do węzła Gorzów Północ.

Przez woj. lubuskie przebiega teraz 15 km tego odcinka S-3, na który składa się: 20 dróg dojazdowych, 30 przepustów, 3 ekrany akustyczne, 10 przejść dla zwierząt, 5 dróg alarmowych, 10 mostów.

W przyszłości S3, która biegnie od Świnoujścia do Lubawki na długości ok. 470 km w ciągu międzynarodowego szlaku E65, ma być najkrótszym połączeniem Skandynawii z portami Basenu Morza Śródziemnego.

Czytaj też:

Poseł lobbuje. Lobbuje prezydent. S3 ma jeszcze szansę?

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE