PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie stadionu i boiska w Krośnie

  • krosnocity.pl (Piotr Dymiński)    16 września 2011 - 13:29
Otwarcie stadionu i boiska w Krośnie

W sobotę, 17 września otwarte zostaną: Stadion Lekkoatletyczny i Euroboisko w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Bursaki 41.
Oficjalne otwarcie nowych obiektów przewidziano na godzinę 9:30. Jednak dla wiceprezydenta miasta, Bronisława Barana nie to jest najważniejsze.

– Ja bym chciał, żeby tam przychodziło ćwiczyć codziennie, powiedzmy stu mieszkańców. Na tym bardziej mi zależy niż na uroczystym otwarciu – podkreśla Bronisław Baran.

Zastępca prezydenta zapowiada podjecie szeregu działań, by w przyszłości stadion „żył”, by korzystały z niego nie tylko sekcje sportowe, ale i amatorzy.

– Chcemy wykreować stałe wydarzenia lekkoatletyczne. Instruktorzy będą czekać na amatorów, którzy będą chcieli poćwiczyć. Jest to pomysł na ożywienie aktywności ruchowej mieszkańców. Czym innym są grupy sportowe, czym innym jest aktywność ruchowa – dodaje.

Na stadionie mają się również odbywać meetingi lekkoatletyczne, w tym (według zapowiedzi) z udziałem uznanych gwiazd sportu.

Do południa ze stadionu korzystać będą szkoły, po południu obiekt będzie ogólnodostępny. Warunkiem użytkowania będzie strój sportowy oraz przestrzeganie regulaminu obiektu.

Stadion jest gotowy do otwarcia. Obecnie ruszyły prace nad zapleczem w postaci szatni i sanitariatów. – Dzięki pozytywnej decyzji Rady Miasta już to działanie rozpoczęliśmy – poinformował Bronisław Baran.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.