PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto baseny siarkowe w Solcu-Zdroju

  • PAP    1 lutego 2013 - 19:28
Otwarto baseny siarkowe w Solcu-Zdroju

Pierwsi goście skorzystali w piątek z kąpieli w kompleksie basenów siarkowych w Solcu-Zdroju. Pilotażowa w regionie świętokrzyskim inwestycja partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) kosztowała prawie 20 mln zł.
Budowa basenów w Solcu-Zdroju jest jedyną dotąd inwestycją partnerstwa publiczno-prywatnego w regionie świętokrzyskim. Udziałem gminy był grunt pod budowę kompleksu. Dzięki wsparciu władz województwa udało się uzyskać 8 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostała część inwestycji sfinansowała spółka "Malinowe Hotele", która rozbudowała swoje zaplecze leczniczo-relaksacyjne.

Inwestycja jest korzystna także dla samorządu lokalnego co podkreśliła sekretarz gminy Solec-Zdrój Barbara Simon. Jej zdaniem baseny mineralne pomogą rozwijać turystykę leczniczą i kosmetyczną.

"W kompleksie znajduje się basen z naturalną wodą siarczkową, jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w Europie. Gmina liczy na inwestorów, którzy teraz mogą uważać nasze tereny za atrakcyjniejsze" - powiedziała sekretarz. Dodała, że zyskają też właściciele mniejszych pensjonatów i kwater prywatnych, a także 40 osób, które dostaną pracę przy obsłudze basenów.

Użytkownikiem i zarządcą kompleksu basenów, które są własnością gminy, będą przez kilkadziesiąt lat "Malinowe Hotele".

"Dzięki tej inwestycji rozszerzyliśmy swoją ofertę uzdrowiskową i wypoczynkową. Teraz planujemy uzyskanie z NFZ kontraktu na leczenie ambulatoryjne i fizykoterapię"- powiedział dyrektor Paweł Patrzałek ze spółki "Malinowe Hotele".

Solec-Zdrój to niewielka gmina, w której już w początkach XIX wykorzystywano źródła lecznicze solanek siarczkowych. W uzdrowisku leczy się choroby narządu ruchu i reumatyczne, choroby skóry i alergię.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.