PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto bulwary nad Narwią w Łomży

  • PAP    19 maja 2013 - 08:55
Otwarto bulwary nad Narwią w Łomży

Otwarto oficjalnie bulwary nad Narwią w Łomży. Powstały tam m.in. ścieżki rowerowe i piesze oraz port z mariną. Bulwary mają być atrakcją turystyczną oraz wizytówką miasta.




Inwestycje w tym miejscu kosztowały 15,6 mln zł, dofinansowano je ze środków unijnych. Bulwary powstały między dwoma mostami nad rzeką. Prace rozpoczęły się w 2011 roku - poinformowała rzeczniczka prezydenta Łomży Anna Sobocińska.

W pierwszym etapie tej inwestycji powstało ok. pół kilometra ścieżki dla pieszych i rowerzystów a także port rzeczny. Port rzeczny będzie przystanią wodną, wraz z mariną i hangarem. Marina ma obsługiwać mniejsze jednostki, jest także możliwość cumowania 2-3 większych statków.

Na bulwarach zamontowano m.in. stoły do gry w szachy, ping-ponga i piłkarzyki oraz dwie lornety w punktach widokowych. Zakupiono też sprzęt do wypożyczalni, m.in. kajaki turystyczne, łodzie wioślarskie, łódź motorową, wiosła, koła ratunkowe czy kapoki.

Pieniądze przeznaczono też na oświetlenie bulwarów i budowę dróg dojazdowych.

Sobocińska powiedziała, że prace przy bulwarach skończyły się kilka miesięcy temu i teren był otwarty dla mieszkańców, jednak ze względu na pogodę, ich oficjalne otwarcie przesunięto w czasie.

W sobotę chętni mogli m.in. przepłynąć się statkiem „Bona", uczestniczyć w warsztatach malarskich czy wypożyczyć np. kajaki. Atrakcje zaplanowano do późnego wieczora. Miasto uruchomiło też całodniową darmową komunikację miejską, by każdy mógł dotrzeć na bulwary.

Sobocińska powiedziała też, że miasto ma gotową dokumentację projektową na realizację drugiego etapu budowy terenów sportowo-rekreacyjnych nad Narwią.

W jego ramach powstanie m.in. dalszy ciąg ścieżki rowerowej oraz zagospodarowane zostanie jedno z oczek wodnych dla potrzeb modelarzy i wędkarzy. Miasto chce pozyskać na to środki z UE w przyszłej perspektywie finansowej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.