PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych na UW

  • PAP    22 marca 2013 - 13:31
Otwarto Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych na UW

Aż 130 laboratoriów, w których prowadzone będą głównie prace badawcze z zakresu nauk przyrodniczych, znajdzie się w otwartym w piątek Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych na Uniwersytecie Warszawskim.
Obecna na uroczystości minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka stwierdziła, że naukowcy z wydziałów chemii i biologii UW, którzy z CENT 3 będą korzystać, są wśród najlepszych w kraju, jeśli chodzi o liczbę pozyskiwanych grantów.

Wyraziła nadzieję, że dzięki nowoczesnej aparaturze naukowcy pracujący w centrum będą mogli uzyskać jeszcze więcej grantów, w tym również tych realizowanych przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (ERC).

Nowo otwarty ośrodek ma być przestrzenią badawczą głównie dla naukowców z wydziałów biologii i chemii. To pierwszy krok na drodze modernizacji kampusu Ochota. W Centrum znajdzie się ponad 130 nowocześnie wyposażonych laboratoriów, w których prowadzone będą prace z zakresu np. biotechnologii, monitoringu środowiska, czy technologii biochemicznych.

„To jedno z najnowocześniejszych centrów biologiczno-chemicznych w Europie. To zupełnie nowy budynek i niezwykle duża ilość najnowocześniejszej aparatury, która pozwala prowadzić badania na światowym poziomie" - powiedział rektor UW, dr hab. Marcin Pałys.

Dodał, że w centrum będą przede wszystkim realizowane granty i projekty naukowe. Na co dzień z nowo otwartego budynku będą korzystali pracownicy wydziałów UW, współpracując m.in. z przedsiębiorstwami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.