PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto dla ruchu obwodnicę Sokołowa Małopolskiego

  • PAP/MIW    19 stycznia 2018 - 17:12
Otwarto dla ruchu obwodnicę Sokołowa Małopolskiego
Ponad 3-kilometrowa obwodnica Sokołowa Małopolskiego pozwoli odciążyć centrum miasta (fot. www.podkarpackie.pl)

W piątek (19.01) otwarta została obwodnica Sokołowa Małopolskiego (Podkarpackie). Ponad 3-kilometrowa trasa pozwoli odciążyć centrum miasta i skomunikować drogę wojewódzką nr 875 z drogą ekspresową S19. Budowa obwodnicy kosztowała ponad 19 mln zł.
Obecny na uroczystości wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak zaznaczył, że nowoczesna infrastruktura drogowa ma wpływ nie tylko na gospodarkę, ale także na jakość życia mieszkańców.

- Droga ta przyczyni się do tego, że ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z miejscowości - dodał.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podziękował samorządowcom i parlamentarzystom za to, że udało się stworzyć montaż finansowy, który doprowadził do realizacji tej inwestycji.

- Cieszę się z otwarcia tej drogi, gdyż jest ważna nie tylko z punktu rozwoju gospodarczego Sokołowa Małopolskiego, czy powiatu rzeszowskiego, ale dla całego Podkarpacia - zaznaczył marszałek.

Wykonawcą inwestycji na zlecenie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie była firma Skanska. Prace trwały nieco ponad 16 miesięcy. W ramach inwestycji powstał ponad 3-kilometrowy odcinek drogi wraz z drogami serwisowymi o długości 5,5 km.

Skanska wykonała także trzy skrzyżowania: na przecięciu obwodnicy z ul. Akacjową, ul. Polną i drogą powiatową nr 1366R. Powstało także rondo na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą wojewódzką nr 875, przejścia dla zwierząt, chodniki i ścieżki rowerowe.

Jest to pierwsza zakończona inwestycja z blisko 30 realizowanych przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 19 mln złotych, z czego 12,7 mln zł to pieniądze pozyskane z RPO. Pozostałą kwotę stanowią środki pochodzące z budżetów: państwa, powiatu rzeszowskiego i gminy Sokołów Małopolski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.