PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto drugi odcinek drogi 786

  • PAP    17 grudnia 2013 - 18:59
Otwarto drugi odcinek drogi 786

113 mln zł kosztowała przebudowa drogi wojewódzkiej 786 na odcinku z Kielc do Łopuszna (Świętokrzyskie). 30,5-km odcinek oficjalnie otwarto we wtorek w Wielebnowie (powiat kielecki). Remont ok. 70-km drogi to największa inwestycja drogowa regionu w ostatnich latach.
Jak powiedział w rozmowie z PAP członek zarządu województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny m.in. za infrastrukturę drogową, Jan Maćkowiak, całkowity koszt przebudowy 30,5-km odcinka drogi wyniósł 113 mln zł, z czego 85 proc. pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. Przebudowa objęła m.in. 55 skrzyżowań, w tym cztery ronda, 29 km chodników oraz 63 zatoki autobusowe i postojowe

"Trasa ma bardzo ważne znaczenie nie tylko dla komunikacji w regionie. Liczymy, że podniesie wartość terenów inwestycyjnych położonych w pobliżu drogi" - powiedział PAP Maćkowiak. Podobne nadzieję mają także władze gmin, przez które przebiega trasa.

"Dzięki inwestycji Kielce zyskały wygodne połączenie nie tylko z zachodnią częścią województwa, ale także z Częstochową w województwie śląskim. To długo oczekiwana i jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w naszym regionie" - ocenił Maćkowiak.

Otwarty we wtorek odcinek trasy jest częścią ok. 70-km drogi wojewódzkiej 786 z Kielc do zachodniej granicy regionu z województwem śląskim, wyremontowanej w ostatnich latach za ok. 220 mln zł. Prace te to największa w ostatnich latach inwestycja drogowa realizowana ze środków samorządu woj. świętokrzyskiego.

W ubiegłym tygodniu otwarto pierwszy odcinek przebudowanej drogi, wiodący od Łopuszna przez Włoszczowę do granicy województwa. Droga wojewódzka 786 na terenie województwa świętokrzyskiego przebiega przez dwa powiaty - kielecki i włoszczowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.