PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto dworzec Łódź Widzew

  • lk    25 października 2010 - 19:07
Otwarto dworzec Łódź Widzew

Z udziałem ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka i marszałka łódzkiego Włodzimierza Fisiaka otwarto przebudowany dworzec Łódź Widzew.
- Podróżni swoją wizytę na kolei rozpoczynają od dworca – przypomniał minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. –Dlatego ważne, by był on ciepły, dostępny i zachęcał do korzystania z PKP, a nie - jak często bywało dotychczas - zniechęcał – dodał, przedstawiając krajowe perspektywy modernizacji dworców PKP. 

Marszałek Włodzimierz Fisiak zaprezentował wojewódzkie i łódzkie plany rozwoju sieci kolejowej, szczególnie akcentując możliwość połączenia lotniska im. Reymonta ze stacją Łódź Kaliska oraz planowaną realizację, zapoczątkowanej przed laty, idei łódzkiej kolei obwodowej. Realizacja tych projektów ma być w części sfinansowana - z realnej już w przypadku województwa łódzkiego – Krajowej Rezerwy Wykonania, czyli dodatkowej puli euro, otrzymanej za skuteczną realizację przez urząd marszałkowski programów unijnych. 

Przebudowa dworca Łódź Widzew i jego okolic związana jest z koniecznością przejęcia przez stację od marca przyszłego roku ruchu z Dworca Fabrycznego, który zostanie wyburzony i przystosowany do roli węzła Kolei Dużych Prędkości.

Na dworcu Łódź Widzew wybudowano dodatkowy budynek, w którym znajdują się kasy biletowe, informacja dla podróżnych oraz poczekalnia. W drugiej części jest miejsce na kiosk i punkt gastronomiczny. Zmodernizowano także drogi dojazdowe, powstały dodatkowe przystanki MPK i wybudowano dwa obszerne parkingi. Przebudowa „torowej” części dworca rozpocznie się w połowie przyszłego roku.  

Otwarcia odnowionego dworca dokonano 23 października. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mumi, 2010-11-04 11:39:14

    aż się prosi o jakiś fajny okrągły podwieszany zegar do tego budynku a nie taki brzydki komunistyczny staroć