PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto Kielecki Park Technologiczny

  • AT    27 maja 2012 - 10:59
Otwarto Kielecki Park Technologiczny

W Kielcach odbyło się otwarcie Kieleckiego Parku Technologicznego. W uroczystości wzięło udział prawie 300 osób wśród nich przedstawiciele rządu: Jacek Guliński - Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Michał Ziętara - dyrektor Departamentu Programów Ponadregionalnych z Ministerstwa Rozwoju Regionu.
Podczas otwarcia Jacek Guliński podkreślał, że otwarcie Kieleckiego  Parku Technologicznego  jest szansą dla miasta i regionu.

-  Dobrze by było, gdyby park stał się elementem łącznikowym między nauką i biznesem nie tylko regionalnym, ale globalnym.  Jest to niezłe narzędzie dla miasta i dla regionu. Trzeba to tylko wykorzystać - dodał Jacek Guliński.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślał, że ta inwestycja jest ważna dla miasta. Przede wszystkim dlatego, że wiąże się z utworzeniem kilkuset miejsc pracy.  

- Wierzę, że nasz park jest zrobiony modelowo i odniesiemy sukces, bo takie są doświadczenia instytucji tego typu na świecie - mówił Wojciech Lubawski.

Dyrektor instytucji Szymon Mazurkiewicz podkreślał, że po kilku latach przygotowań „słowo stało się faktem” i Park z projektu zmienił się w rzeczywistość.  - Myślę, że w perspektywie kilku lat będziemy mieć nowe miejsca pracy i zbudujemy w naszym mieście nowoczesną gospodarkę - poinformował Szymon Mazurkiewicz.
 

Otwarcie KPT połączone zostało z rozpoczęciem XXIII Konferencji Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w której biorą udział przedstawiciele parków technologicznych z całej Polski.

Po części oficjalnej na scenie pojawili się aktorzy Teatru Imka.

Goście Parku obejrzeli przedstawienie „Henryk Sienkiewicz Greatest Hits”. Wystąpili w nim Magdalena Boczarska, Hanna Komorowska, Olga Bołądź, Adam Krawczyk, Maciej Wierzbicki, Andrzej Konopka, Krzysztof Materna, Cezary Kosiński, Tomasz Karolak oraz kielczanin Rafał Zawierucha. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.