PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto Kielecki Park Technologiczny

  • AT    27 maja 2012 - 10:59
Otwarto Kielecki Park Technologiczny

W Kielcach odbyło się otwarcie Kieleckiego Parku Technologicznego. W uroczystości wzięło udział prawie 300 osób wśród nich przedstawiciele rządu: Jacek Guliński - Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Michał Ziętara - dyrektor Departamentu Programów Ponadregionalnych z Ministerstwa Rozwoju Regionu.
Podczas otwarcia Jacek Guliński podkreślał, że otwarcie Kieleckiego  Parku Technologicznego  jest szansą dla miasta i regionu.

-  Dobrze by było, gdyby park stał się elementem łącznikowym między nauką i biznesem nie tylko regionalnym, ale globalnym.  Jest to niezłe narzędzie dla miasta i dla regionu. Trzeba to tylko wykorzystać - dodał Jacek Guliński.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślał, że ta inwestycja jest ważna dla miasta. Przede wszystkim dlatego, że wiąże się z utworzeniem kilkuset miejsc pracy.  

- Wierzę, że nasz park jest zrobiony modelowo i odniesiemy sukces, bo takie są doświadczenia instytucji tego typu na świecie - mówił Wojciech Lubawski.

Dyrektor instytucji Szymon Mazurkiewicz podkreślał, że po kilku latach przygotowań „słowo stało się faktem” i Park z projektu zmienił się w rzeczywistość.  - Myślę, że w perspektywie kilku lat będziemy mieć nowe miejsca pracy i zbudujemy w naszym mieście nowoczesną gospodarkę - poinformował Szymon Mazurkiewicz.
 

Otwarcie KPT połączone zostało z rozpoczęciem XXIII Konferencji Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w której biorą udział przedstawiciele parków technologicznych z całej Polski.

Po części oficjalnej na scenie pojawili się aktorzy Teatru Imka.

Goście Parku obejrzeli przedstawienie „Henryk Sienkiewicz Greatest Hits”. Wystąpili w nim Magdalena Boczarska, Hanna Komorowska, Olga Bołądź, Adam Krawczyk, Maciej Wierzbicki, Andrzej Konopka, Krzysztof Materna, Cezary Kosiński, Tomasz Karolak oraz kielczanin Rafał Zawierucha. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.