PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto kolejną kładkę dla pieszych nad "zakopianką"

  • PAP    5 grudnia 2015 - 21:49
Otwarto kolejną kładkę dla pieszych nad "zakopianką"
(fot. Andrzej Bednarz/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 )

Piesi od 5 grudnia 2015 roku mogą korzystać z kolejnej kładki nad niebezpiecznym dwupasmowym odcinkiem "zakopianki" (droga krajowa nr 7) w gminie Mogilany k. Krakowa. Miejsce przeprawy w Gaju wskazali mieszkańcy i samorządowcy.
Jak poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut, kładka powstała w miejscu uznanym przez przedstawicieli mieszkańców i samorząd za bardzo niebezpieczne i priorytetowe pod względem poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Budowa kładki trwała dziewięć miesięcy i kosztowała ponad 5,8 mln zł. Pomost dla pieszych ma 4,1 m szerokości. Podwieszony jest za pomocą 20 want do dwóch metalowych pylonów. Obiekt jest dostępny także dla osób niepełnosprawnych, dzięki zainstalowaniu wind. Po otwarciu przeprawy dotychczasowe przejście dla pieszych zostało zlikwidowane.

Jest to trzecie bezkolizyjne przejście dla pieszych nad "zakopianką" na odcinku niecałych 2,5 km w gminie Mogilany. Znajduje się tam już wiadukt w Mogilanach z obustronnymi chodnikami oraz kładka dla pieszych w tej samej miejscowości. W styczniu tego roku drogowcy oddali też do użytku kładkę dla pieszych w Jaworniku w gminie Myślenice. Inwestycja ta uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych.

Czytaj również: Zakopianka zagraża bezpieczeństwu pieszych z podkrakowskich wsi

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.