Otwarto nowoczesny port żeglarski w Elblągu

Nowoczesny port śródlądowy na ponad 70 jachtów otwarto w Elblągu. Rozbudowa żeglarskiej mariny kosztowała ponad 9 mln zł i ma służyć zwiększeniu liczby turystów na 300-kilometrowym szlaku wodnym Pętla Żuławska.
Otwarto nowoczesny port żeglarski w Elblągu

Dzięki tej inwestycji żeglarze będą mieli zapewnione bezpieczne warunki do cumowania jachtów na rzece Elbląg, która łączy jezioro Drużno z Zalewem Wiślanym.

Przebudowano blisko 300 m nadbrzeża, zbudowano nowy pomost i pogłębiono basen portu do 2,5 m. Powstały punkty poboru wody i odbioru ścieków z jednostek pływających.

Inwestycję zrealizowała gmina Elbląg, a większość środków pochodziła z ponadregionalnego projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej". Ma on na celu utworzenie spójnej sieci żeglownych tras śródlądowych, które zostaną oznakowane i przygotowane do przyjęcia większej liczby turystów.

W ramach projektu rozbudowano trzy porty żeglarskie - w Elblągu, Krynicy Morskiej i Tolkmicku, zbudowano sześć przystani - w Białej Górze, Braniewie, Nowej Pasłęce, Błotniku, Osłonce i Malborku oraz pomosty cumownicze w Tczewie i Drewnicy. Zaplanowano również modernizację mostów i śluz.

Pętla Żuławska obejmuje obszar delty Wisły i Zalewu Wiślanego, którego oś stanowią szlaki wodne o długości ponad 300 km.

Jest ona częścią międzynarodowej drogi wodnej E 70, biegnącej z Rotterdamu, przez berliński węzeł dróg wodnych, północną Polskę i Kaliningrad do Niemna i Kłajpedy.

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

gdyby była taka możliwość otwarcia u nas ...

Pupil, 2012-06-20 23:07:18 odpowiedz

Oj lala,czego ty chcesz??? To sobie otwórz!

Dżolero, 2012-06-20 22:40:48 odpowiedz

nie dla wszystkich jest otwarty

lala, 2012-06-20 22:26:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE