PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto obwodnicę Rawicza

  • PAP    17 września 2013 - 06:53
Otwarto obwodnicę Rawicza

Pierwsi kierowcy przejechali w poniedziałek obwodnicą Rawicza, która jest częścią drogi krajowej nr 36 łączącej Lubin z Krotoszynem – poinformowała rzecznik poznańskiego oddziału GDDKiA Alina Cieślak.
Czas przejazdu między Lubinem a Krotoszynem skrócił się o około 20 minut."

Obwodnica pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego. Do tej pory przez Rawicz przejeżdżało ponad 18 tys. pojazdów dziennie. Teraz nowa droga ominie zwarte, ciasno zabudowane ulice Rawicza oraz wsie Masłowo i Załęcze.

Jednocześnie poprawią się warunki przejazdu na drodze krajowej nr 5 przez Rawicz - powiedziała Cieślak. Według GDDKiA inwestycja była początkowo realizowana w ramach kontraktu na budowę drogi ekspresowej S5 Poznań - Wrocław odc. Kaczkowo - Korzeńsko.

Po wypowiedzeniu przez GDDKiA umowy pierwotnemu wykonawcy, który nie wywiązywał się ze zobowiązań kontraktowych, dokończenie budowy obwodnicy Rawicza zostało powierzone nowemu wykonawcy - firmie Strabag.

Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.