PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto obwodnicę Ropczyc

  • PAP    10 listopada 2010 - 19:12
Otwarto obwodnicę Ropczyc

Ponad 170 mln zł kosztowała otwarta w środę obwodnica Ropczyc (Podkarpackie). Trasa o długości 4,5 km przebiega w ciągu drogi krajowej nr 4, prowadzącej do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej.
Jak poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus, dzięki inwestycji zlikwidowane zostanie ostatnie "wąski gardło" na trasie Kraków-Rzeszów. 

- Do tej pory krajowa "czwórka" przebiegała przez centrum miasta, co powodowało ogromne utrudnienia w ruchu. Teraz obwodnica przejmie ruch tranzytowy. Zmniejszenie ilości przejeżdżających przez Ropczyce samochodów, szczególnie ciężarowych, wpłynie korzystnie na stan bezpieczeństwa i zmniejszy uciążliwości wynikające z emisji spalin - dodała.

Decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obwodnicy wraz z obiektami mostowymi wydał Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (WINB) w Rzeszowie. Ale - jak zastrzega Rarus - wydanie decyzji nie oznacza jednak zakończenia wszystkich prac. "Wykonawca zobowiązany jest do dokończenia wszystkich pozostałych robót związanych z kontraktem, głównie z drogami serwisowymi" - zaznaczyła.

Budowa obwodnicy Ropczyc ruszyła latem 2008 r. i pierwotnie miała zakończyć się w grudniu 2009 r. Jednak po powodzi, jaka nawiedziła Ropczyce w ubiegłym roku, firma Drogbud wniosła o przedłużenie terminu robót.

Czytaj też:

Rozpoczęcie budowy obwodnicy Przemyśla 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.