PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto oferty na zakup działek w SSSE

  • PAP    26 maja 2011 - 16:14
Otwarto oferty na zakup działek w SSSE

Dwie firmy: Masterpress z Olsztyna i Bianor z Białegostoku chcą kupić dwie działki w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W czwartek otwarto oferty przetargowe na te nieruchomości.

Przetarg unieważniony w marcu był powtarzany z powodu błędów formalno-prawnych. O te grunty wówczas starały się te same dwie firmy; teraz podtrzymały chęć inwestowania w białostockiej podstrefie.

Czytaj też: Szukają kupca dla działek w SSSE

Masterpress SA kupi działkę o powierzchni 2 hektarów (cena wywoławcza 2,4 mln zł netto), a Bianor SA - nieruchomość o powierzchni ponad 2,2 hektara (cena wywoławcza 2,9 mln zł netto). O tę drugą działkę starał się też w obecnym przetargu po raz pierwszy inny inwestor - firma Metal Best sp. z o.o., ale przetarg wygrał Bianor - poinformowała w czwartek komunikacie rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Sienkiewicz.

Czytaj też: Nowe zezwolenia w SSE w Mielcu

Urząd Miejski nie podaje na razie, jakie ceny zaoferowali przedsiębiorcy, ale wiadomo, że są wyższe od cen wywoławczych. Firmy mają teraz 7 dni na odwołania. Dopiero po upływie tego terminu - jeśli nie będzie odwołań - będzie można podać ceny, za jakie nabędą grunty - poinformowała Sienkiewicz.

Kilka dni temu miasto Białystok powtarzało, również z powodów formalno-prawnych, przetarg na dwie inne nieruchomości w podstrefie SSSE. Kupiła je białostocka firma KAN, która również nie zrezygnowała z inwestowania, mimo powtarzania przetargu. Jest to grunt o łącznej powierzchni około 2,5 hektara. Ceny jaką firma zapłaci za tę nieruchomość jeszcze nie podano, ma być ujawniona w piątek w zarządzeniu prezydenta Białegostoku o rozstrzygnięciu przetargu - wyjaśniła rzeczniczka prezydenta Urszula Sienkiewicz. Cena wywoławcza wynosiła 3,7 mln zł netto.

Kilka dni temu nie odbył się natomiast przetarg, w którym miasto Białystok wystawiło po raz pierwszy w przetargu dwie największe działki w podstrefie, o łącznej powierzchni ponad 10 hektarów. Jedna miała być sprzedana, zaś druga oddana w wieczyste użytkowanie. Cena wywoławcza każdej wynosiła 12 mln zł. Nie zgłosili się chętni.

Firmy zainteresowane inwestowaniem w podstrefie wielokrotnie powtarzały, że o swoich zamiarach inwestycyjnych będą informować dopiero, gdy zakończą się wszystkie formalności związane z nabyciem gruntów.

Masterpress z branży poligraficznej już buduje na terenie białostockiej podstrefy swój zakład, który powstaje na nieruchomościach kupionych w 2009 roku. Firma - jako pierwszy inwestor - kupiła wówczas 2 hektary gruntu za 6,2 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.