PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto podziemny dworzec autobusowy we Wrocławiu

  • PAP/AH    6 listopada 2017 - 17:34
Otwarto podziemny dworzec autobusowy we Wrocławiu
Fot. mat. pras.

Ponad 5 mln podróżnych będzie mógł rocznie obsłużyć dworzec autobusowy, który w poniedziałek został otwarty w podziemiach kompleksu handlowo-biurowego Wroclavia w stolicy Dolnego Śląska. Operator, spółka Polbus PKS, podkreśla, że jest to jedyny w Polsce podziemny dworzec autobusowy.
Dworzec ma powierzchnię ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych, na której znajduje się 15 stanowisk autobusowych. W ciągu dnia może z niego skorzystać tysiąc pojazdów. Operator - spółka Polbus PKS - podkreśla, że obiekt może obsłużyć w ciągu roku ponad 5 mln podróżnych.

Obecny na uroczystości otwarcia dworca minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podkreślił, że ideą polskiego rządu jest budowa nowoczesnych, zintegrowanych centrów komunikacyjnych.

- We Wrocławiu mamy pięknie odrestaurowany dworzec PKP i ten obiekt, dworzec autobusowy - mówił Adamczyk.

Dodał, że zintegrowane centra komunikacyjne nie będą tylko udziałem małych miejscowości. - Ogłosiliśmy modernizacje 180 dworców kolejowych. W najniższych latach te dworce zostaną wyremontowane i wyposażone w parkingi w systemie parkuj i jedź - mówił Adamczyk.

Do dworca można dostać się od ulicy Suchej oraz z galerii Wroclavia. Jego budowa oraz galerii trwały trzy lata. W tym czasie podróżni korzystali z dworca tymczasowego przy ul. Suchej. Na razie nie będzie on likwidowany. Będzie pełnił rolę placu postojowego dla autobusów; będą z niego korzystali też niektórzy przewoźnicy zagraniczni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.