PARTNER PORTALU
 • BGK

Otwarto promenadę w Świnoujściu

 • PAP    19 sierpnia 2011 - 20:16
Otwarto promenadę w Świnoujściu

Od piątku mieszkańcy i turyści w gminach Świnoujście i Heringsdorf po niemieckiej stronie wyspy Uznam mogą spacerować i jeździć rowerem po wspólnej promenadzie.
W obecności przedstawicieli lokalnych samorządów: polskiego i niemieckiego uroczyście otwarto transgraniczną promenadę.

"Jest to jeden z największych projektów transgranicznych realizowanych wzdłuż zachodniej granicy państwa w ostatnim czasie. Wartość całego projektu to 3,1 mln euro, z czego 1,4 mln euro przypadło na Miasto Świnoujście, 1,7 mln na gminę Heringsdorf. W ramach tego projektu Świnoujście wybudowało kolejny odcinek promenady o długości ponad 200 m wraz z dwoma wejściami na plażę" - informuje rzecznik prezydenta Świnoujścia, Robert Karelus.

"Według moich informacji, jest to także największa transgraniczna promenada w Europie" - dodał.

Inwestycja otrzymała 85 proc. dofinansowania z Unii Europejskiej.

Świnoujście wybudowało także w ramach tego projektu blisko 1,5 km ścieżki dla pieszych i rowerzystów do granicy państwa. Dalej gmina Heringsdorf wybudowała ponad 2 km tej trasy.

Na połączeniu odcinków polskiego i niemieckiego zamontowano ławki, stojaki na rowery.

Jest to druga tego typu inwestycja realizowana na wspólnej polsko - niemieckiej wyspie Uznam. W lipcu ubiegłego roku oddano do użytku transgraniczną ścieżkę rowerową łączące Świnoujście z Kamminke. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • bal(r)an, 2011-08-22 10:13:57

  Przykre to ale prawdziwe.Myśleliśmy,że atrakcji starczy dla każdego a tu okazuje się że tylko dla swoich! Są widać równi i równiejsi,stojący na pierwszych miejscach
 • SAXofonista, 2011-08-22 10:04:18

  No właśnie! Na brak gości miasto chyba nie będzie narzekać, skoro tyle atrakcji.
 • SWAT, 2011-08-21 23:20:35

  Takie uroczystości ? No niezle,niezle...