PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto tor motocrossowy w Cieszynie

  • PAP    5 sierpnia 2012 - 10:12
Otwarto tor motocrossowy w Cieszynie

Nowy tor motocrossowy, jeden z najnowocześniejszych w Europie, został otwarty w sobotę w Cieszynie - poinformował prezes tamtejszego klubu motorowego Maciej Wróbel. Koszt jego budowy wraz z infrastrukturą wyniósł około 3 mln zł.
Trasa posiada homologację, która umożliwia organizowanie zawodów rangi mistrzostw Europy.

"Nowy tor ma sprawić, że Cieszyn stanie się stolicą polskiego i europejskiego motocrossu. Będziemy zabiegali o przyznanie nam już w przyszłym roku organizacji eliminacyjnych rund mistrzostw Polski klas 125, 250 i 500 cc, a także mistrzostw Europy w klasach 65 i 80 cc" - powiedział prezes Cieszyńskiego Klubu Motorowego.

Wróbel poinformował, że klub na inwestycję pozyskał 1,5 mln zł z funduszy Unii Europejskiej i 1,5 mln zł z Polskiego Związku Motorowego. Z tych pieniędzy sfinansowana została budowa nowego toru o długości blisko 1500 metrów, zakup maszyny startowej, budowa trybun, które mogą pomieścić około tysiąca kibiców, toru dla rowerów i skateparku.

Nowy obiekt powstał na terenie dotychczasowego toru, o powierzchni 11 ha, wybudowanego 30 lat temu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.