PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto wiadukt na ul. Marsa w Warszawie

  • AT    13 września 2013 - 12:41
Otwarto wiadukt na ul. Marsa w Warszawie

Wiadukt na ul. Marsa w Warszawie otwarty. Kierowcy jeżdżą już dwoma nowymi wiaduktami nad torami kolejowymi.
W nocy z czwartku na piątek otwarty został nowy wiadukt na ul. Marsa w Warszawie prowadzący w kierunku Rembertowa. Stara przeprawa została zamknięta i zostanie rozebrana. Ekspertyza Instytutu Badawczego Dróg i Mostów stwierdza, że dotychczas użytkowany wiadukt na ul. Marsa jest w stanie grożącym katastrofą budowlaną i stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia ludzi, stąd konieczność wyłączenia go użytku. Ruch w kierunku Marysina Wawerskiego i Rembertowa został skierowany na nowo wybudowany wiadukt.

W ramach przebudowy ul. Marsa na odcinku od ul. Naddnieprzańskiej do ul. Żołnierskiej powstały nowe jezdnie ul. Marsa, przebudowane zostały skrzyżowania (wraz odcinkami ulic) z ul. Chełmżyńską i Okularową oraz Żołnierską i Rekrucką.  Wybudowane zostały także dwa nowe wiadukty nad linią kolejową.

Pierwszy z nich - w kierunku centrum - został włączony do ruchu w styczniu tego roku, drugi - w kierunku Rembertowa - dziś w nocy. Ruch na nowo otwartym wiadukcie odbywa się według czasowej organizacji ruchu bo cała inwestycja nie jest jeszcze zakończona.

Warunkiem zakończenia całego przedsięwzięcia jest rozstrzygnięcie kwestii budowy ekranów akustycznych. W tej sprawie toczy się postępowanie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Poza tym prowadzone będą jeszcze prace poza jezdniami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • internauta, 2013-09-17 13:20:31

    Z tą inwestycją łączy się wiele nieprawidłowości. Naczelny Sąd Administracyjny rozpatruje nie tylko budowę ekranów akustycznych, ale kwestię podstawową - samowolę budowlaną. Patrz wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 31.07.2013 r. - strona www baza orzeczeń sądów administracyjnych...  rozwiń