PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarty odcinek obwodnicy Wrocławia

  • PAP    5 maja 2011 - 16:31
Otwarty odcinek obwodnicy Wrocławia

Kolejny, ponad 7-kilometrowy, odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia otwarto w czwartek.
Nowa trasa prowadzi od węzła Wrocław Południe do węzła przy lotnisku. Długość całej obwodnicy to 36 km; jej budowa ma się zakończyć w czerwcu 2011 r.

To drugi fragment obwodnicy oddany do użytku. Pod koniec grudnia wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył odcinek od Magnic do skrzyżowania z autostradą A-4. - Teraz kierowcy mają do dyspozycji ponad 14-kilometrową trasę, dzięki której szybko mogą ominąć południową część Wrocławia - poinformowała rzeczniczka wrocławskiego oddziału GDDKiA Joanna Borkowska.

Czytaj też: Protest ws. opłat za autostradę na Facebooku

Nowo oddany odcinek składa się z dwóch jezdni, z których każda ma po trzy pasy ruchu. Rozpoczyna się na węźle Wrocław Południe (skrzyżowanie z A4), który jest jednym z największych węzłów autostradowych w Polsce i najważniejszym w Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Kończy się przy wrocławskim lotnisku.

Autostradowa Obwodnica Wrocławia poprowadzona jest północno-zachodnim obrzeżem miasta. Głównym celem inwestycji jest skierowanie ruchu tranzytowego poza istniejący układ ulic Wrocławia. Długość całej obwodnicy to ok. 36 km; jej budowa podzielona została na trzy części, a koszt całej inwestycji sięgnął ok. 4 mld zł.

Pierwsza część zakłada budowę odcinka obwodnicy od Magnic do wrocławskiego lotniska, a jej koszt to blisko 800 mln zł. W czwartek dla ruchu otwarta została właśnie cześć tego odcinka.

Cała obwodnica ma być oddana do użytku w czerwcu 2011 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Wrocławiak, 2011-05-09 10:44:41

    na zdjęciu jest ul.Borowska a nie obwodnica