PARTNER PORTALU
  • BGK

Otworzą dwa pasy ul. Targowej w Warszawie

  • PAP    27 maja 2014 - 13:48

- W środę otwarte zostaną dwa z trzech pasów wschodniej jezdni ul. Targowej - poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W poniedziałek jezdnia zapadła się i została zamknięta dla ruchu; w okolicy tworzyły się ogromne korki.
W pobliżu skrzyżowania z ul. Kijowską zapadł się prowadzący w kierunku północnym pas jezdni ul. Targowej i część pasa zieleni pomiędzy jezdniami. Wyrwa miała ok. 50 metrów kwadratowych i 3-4 m głębokości. Na odcinku między ulicami Kijowską i Ząbkowską ruch na tej jezdni został zamknięty.

Do osunięcia się ziemi doszło w pobliżu budowy centralnego odcinka II linii metra - między wentylatornią a tunelem podziemnej kolejki. W trybie pilnym zdecydowano o wypełnieniu powstałej luki szybkoschnącym betonem.

Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk informował, że prawdopodobną przyczyną powstania zapadliska była soczewka wodna. Nie powstała ona na terenie budowy metra, a w jej pobliżu.

Zapewnił, że zapadlisko nie uszkodziło ani tuneli metra, ani żadnej innej jego infrastruktury, więc nie jest zagrożony termin zakończenia prac - planowany jest on na 30 września

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.