PARTNER PORTALU
  • BGK

Otworzą obwodnicę Gdańska

  • PAP    13 grudnia 2012 - 19:01
Otworzą obwodnicę Gdańska

W nocy w czwartku na piątek na Południowej Obwodnicy Gdańska zostanie otwarty węzeł Gdańsk Lipce, który umożliwia zjazd do centrum miasta poprzez Trakt św. Wojciecha, czyli drogą krajową nr 91.
Rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku Piotr Michalski poinformował w czwartek, że na Południowej Obwodnicy Gdańska gotowy jest również węzeł Gdańsk Port, ale będzie on otwarty, dopiero gdy zostanie ukończona Trasa Sucharskiego. Ta inwestycja prowadzona przez spółkę Gdańskie Inwestycje Komunalne ma być zrealizowana w tym miesiącu.

Węzeł Gdańsk Lipce miał być udostępniony kierowcom w lipcu, ale przez błędy w projekcie budowę trzeba było wstrzymać i przebudować konstrukcję.

18-kilometrowa Południowa Obwodnica Gdańska, stanowiąca drogę ekspresową S7, została oddana do użytku na początku czerwca. Dwie dwupasmowe jezdnie łączą krajową "siódemkę" z autostradą A1.

Na Południowej Obwodnicy Gdańska znajduje się 19 obiektów inżynierskich, w tym najdłuższa estakada w Polsce o długości 2780 m oraz pięć węzłów: Gdańsk Południe (Straszyn), Gdańsk Lipce, Gdańsk Port (Olszynka), Gdańsk Wschód (Przejazdowo) oraz Żuławy Zachód (Koszwały).

Koszt inwestycji wyniósł ponad 1 mld 580 mln zł. 85 proc. tej kwoty pochodziło z Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.