PARTNER PORTALU
  • BGK

Pałac Donnersmarcków zostanie wyremontowany

  • PAP    17 marca 2014 - 08:39
Pałac Donnersmarcków zostanie wyremontowany

Kilkanaście lat mieszkańcy Siemianowic Śląskich czekali, aż pałac Donnersmarcków zostanie wyremontowany. Przez ostatnie dziewięć lat przechodził z rąk do rąk. Teraz rozpoczęły się prace remontowe zabytkowego obiektu.
Pałac Donnersmarcków leży w samym centrum miasta, w dużym, zabytkowym parku. Powstał w XVII wieku. Jego budowę zapoczątkował ród Mieroszewskich. Wielokrotnie zmieniał właścicieli. Ostatnią modernizację przechodził prawie sto lat temu, w latach 1921-26 - informuje "Dziennik Zachodni".

W 1990 roku obiekt przejęło miasto, ale na remont nie było funduszy. Pałac niszczał. Po 15 latach odkupiła go spółka Silesia. W zeszłym roku obiekt odkupiła Grupa Saternus z Chorzowa.

Jaki plan ma inwestor wobec siemianowickiego zabytku? W przyszłości ma tu powstać m.in. restauracja pałacowa, kawiarnia, sala na imprezy okolicznościowe, sala koncertowa, biura do wynajęcia, pokoje gościnne, sala klubowa z biblioteką, mini muzeum i galeria, restauracja rycerska z mini browarem, gdzie będzie warzone piwo własnej marki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: