PARTNER PORTALU
  • BGK

Park bydgoski pięknieje

  • AT    4 sierpnia 2012 - 09:54
Park bydgoski pięknieje

Trwają prace w parku na Bydgoskim Przedmieściu. Najbardziej zaawansowane roboty są przy modernizacji fontanny, groty i kaskady wodnej.
Rozpoczęły się też prace przy budowie amfiteatru. Całkowity koszt projektu to 4,6 mln zł. Jak obecnie wygląda park można się przekonać oglądając film.

Obecnie realizowany jest pierwszy etap prac w parku na Bydgoskim Przedmieściu. Najbardziej zaawansowane roboty są przy modernizacji fontanny, groty i kaskady wodnej. Rozpoczęły się też prace przy budowie amfiteatru. Całkowity koszt projektu to 4,6 mln zł.

Wykonawcą rewitalizacji parku, w wyniku rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego, jest  firma  Krzysztof Marach Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "KAMAR" z Leszna, która ma doświadczenie w tego typu pracach. Wykonywała rewitalizację kilku parków, m.in. w Górze i Trzebnicy.

Prace są podzielone na dwa etapy. W pierwszym, który właśnie trwa, wykonane zostaną place zabaw, zmodernizowana będzie fontanna wraz z systemem uzdatniania wody, zbudowane nowe boisko i amfiteatr. Uzbrojony zostanie również teren.

Pierwszy etap zakończy się w grudniu 2012 roku. Natomiast druga część robót ruszy w przyszłym roku. Składają się na nią: wykonanie ścieżek i alejek oraz ścieżki rowerowej, modernizacja toru saneczkowego i obiektów sanitarnych.

W parku będzie również monitoring wizyjny, dzięki czemu każdy będzie się mógł czuć bezpiecznie. Rewitalizacja parku na Bydgoskim Przemieściu potrwa dwa lata.

Całkowity koszt projektu to 4 578 tys. zł. Miasto pozyskało na niego środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 2 223 018 zł. Torunianie będą mogli korzystać z odnowionego Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu w wakacje w 2013 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.