Park ekologiczny powstanie na poprzemysłowych terenach w Ursusie

Ekopark w Ursusie będzie kosztował 10 mln zł. Budowa ma ruszyć w tym roku.
Park ekologiczny powstanie na poprzemysłowych terenach w Ursusie
W Ursusie powstanie ekopark za 10 mln zł. Fot. Materiały projektantów

– Chcemy stworzyć miejsce przyjazne społeczności lokalnej – mówi zastępca burmistrza Ursusa Wiesław Krzemień. Park ma chronić także gatunki roślin, które występują na tym terenie, jak również dostarczać materiał do nauki przyrody dla dzieci z pobliskich szkół.

Koncepcja przewiduje przede wszystkim alejki, plac zabaw, małą architekturę, ale także wpisanie się w odnawialne źródła energii. Władzom dzielnicy zależy na wykorzystaniu do oświetlenia terenu energii słonecznej, a do nawodnienia obszaru – wód opadowych.

Ławki oraz sprzęt do zabawy ma zostać wykonany z materiałów z odzysku. Poza tym w parku mają się znaleźć polany piknikowe.

Mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na temat planowanej inwestycji w ramach trwających do 1 lutego konsultacji społecznych. Padły już m.in. takie pomysły jak wybudowanie wybiegu dla psów czy zrobienie górki saneczkowej dla dzieci.

Konsultacje społeczne odbywają się w Urzędzie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Uwagi i propozycje można również przesyłać na adres konsultacje@ursus.warszawa.pl lub wrzucić informację do urny w punkcie konsultacyjnym w urzędzie dzielnicy.

Ekopark będzie służył nie tylko obecnym mieszkańcom Ursusa, ale także przyszłym, bo na terenach dawnego ZPC Ursus powstaje osiedle mieszkaniowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE