PARTNER PORTALU
  • BGK

Park ekologiczny powstanie na poprzemysłowych terenach w Ursusie

  • PAP/JL    27 stycznia 2016 - 09:28
Park ekologiczny powstanie na poprzemysłowych terenach w Ursusie
W Ursusie powstanie ekopark za 10 mln zł. Fot. Materiały projektantów

Ekopark w Ursusie będzie kosztował 10 mln zł. Budowa ma ruszyć w tym roku.
– Chcemy stworzyć miejsce przyjazne społeczności lokalnej – mówi zastępca burmistrza Ursusa Wiesław Krzemień. Park ma chronić także gatunki roślin, które występują na tym terenie, jak również dostarczać materiał do nauki przyrody dla dzieci z pobliskich szkół.

Koncepcja przewiduje przede wszystkim alejki, plac zabaw, małą architekturę, ale także wpisanie się w odnawialne źródła energii. Władzom dzielnicy zależy na wykorzystaniu do oświetlenia terenu energii słonecznej, a do nawodnienia obszaru – wód opadowych.

Ławki oraz sprzęt do zabawy ma zostać wykonany z materiałów z odzysku. Poza tym w parku mają się znaleźć polany piknikowe.

Mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na temat planowanej inwestycji w ramach trwających do 1 lutego konsultacji społecznych. Padły już m.in. takie pomysły jak wybudowanie wybiegu dla psów czy zrobienie górki saneczkowej dla dzieci.

Konsultacje społeczne odbywają się w Urzędzie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Uwagi i propozycje można również przesyłać na adres konsultacje@ursus.warszawa.pl lub wrzucić informację do urny w punkcie konsultacyjnym w urzędzie dzielnicy.

Ekopark będzie służył nie tylko obecnym mieszkańcom Ursusa, ale także przyszłym, bo na terenach dawnego ZPC Ursus powstaje osiedle mieszkaniowe.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.