PARTNER PORTALU
  • BGK

Park przemysłowy przyciągnie inwestorów

  • JL    18 czerwca 2010 - 09:52
Park przemysłowy przyciągnie inwestorów

Tereny poprzemysłowe Sokołowa Podlaskiego staną się inwestycyjnym zapleczem miasta. Na działce, na której dawniej działała cukrownia, powstanie park przemysłowy. Inwestycja pochłonie 27 mln zł. Prawie 23 mln zł dołoży Unia.
Projekt zakłada stworzenie powierzchni o charakterze magazynowo-produkcyjno-biurowym. Jego głównym założeniem jest przyciągnięcie małych i średnich firm z Mazowsza i z centralnej Polski oraz zachęcenie ich do prowadzenia działalności w Sokołowie Podlaskim. Ale nie tylko. Istnieje również szansa, że park przemysłowy zatrzyma młodych i wykształconych sokołowian do pozostania w mieście i realizacji w nim swojej kariery zawodowej.

– Z sentymentem i z radością patrzę na tę inwestycję, bo  przez dwa lata pracowałem w sokołowskiej cukrowni. Cieszę się, że dzięki pieniądzom unijnym to miejsce będzie mogło na nowo zaistnieć – zaznaczył minister rolnictwa Marek Sawicki.

Pierwszym etapem realizacji projektu będzie zakup zabudowanej działki po dawnej cukrowni. Stojące na jej terenie budynki o powierzchni większej niż 100 mkw. zostaną wyremontowane, inne – wyburzone. Do działki doprowadzony będzie gaz.

W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie instalacja elektryczna oraz instalacja sieciowa w budynku administracyjnym. Powstanie również sieć wodociągowa oraz wymienione zostaną instalacje wodne, grzewcze i kanalizacja. Istotnym elementem inwestycji jest remont dróg w parku oraz połączenie ich z drogą krajową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.