PARTNER PORTALU
  • BGK

Park Śląski z nową prezes. Będą inwestycje i otwarcie Stadionu Śląskiego

  • aw    9 marca 2017 - 11:43
Park Śląski z nową prezes. Będą inwestycje i otwarcie Stadionu Śląskiego
Aneta Moczkowska została nowa prezes Parku Śląskiego (fot.slaskie.pl)

• Park Śląski pod zarządem nowej prezes , dotychczasowej sekretarz województwa Anety Moczkowskiej stanie przed wyzwaniem dużych inwestycji.
• Zarząd regionu liczy na 200 mln zł z funduszu Jessica.
• Otwarcia doczekać ma się we wrześniu Stadion Śląski. - Ne będzie wielkiej gwiazdy, ale mogę zapewnić że będzie wiele się działo – zapewnia wicemarszałek województwa śląskiego, Kazimierz Karolczak.
Pod koniec ubiegłego tygodnia na stanowisko prezesa Parku Sląskiego powołana została Aneta Moczkowska, która od 2015 r. była sekretarzem woj. śląskiego. Poprzedni szef parku Andrzej Wyrobiec zrezygnował z tej funkcji.

- To była jego osobista decyzja i trzeba takie decyzje przyjąć ze zrozumieniem. Park Śląski to bardzo trudne wyzwanie, mam nadzieje ze to nie było powodem tej decyzji – komentował na antenie Radia Piekary Kazimierz Karolczak, wicemarszałek śląski. – Myślę, że nowa pani prezes podoła wyzwanym, jakim jest przywrócenie parkowi dawnej rangi – dodał.

Jak podkreślił Karolczak, front pod inwestycje jest już przygotowany, a zarząd regionu liczy na 200 mln z funduszu Jessica.

- Projektowane będą nowe parkingi pod lepsze wykorzystanie alei, Stadionu Śląskiego i wesołego miasteczka, przebudowa czeka Planetarium Śląskie. Chcemy, żeby miejsca w parku tętniły życiem, przyciągały mieszkańców – mówił na radiowej antenie wicemarszałek, dodając, że województwo śląskie jako jedyne w kraju zarządza parkiem i wybudowało stadion.

Przypomnijmy, otwarcie Stadionu Śląskiego planowane jest na wrzesień br. Karolczak odniósł się do zapowiedzi koncertu gwiazdy światowego formatu.

- Dużej gwiazdy nie będzie. Wrzesień to nie czas tras koncertowych w Europie i taki koncert wiązłby się z dużymi kosztami do tego mieszkańcy musieliby zapłacić po kilkaset złotych za bilety – tłumaczył wicemarszałek. – Chcemy, by to było duże wydarzenie, będzie się wiele działo a zarówno wstęp jak i koncerty będą dla mieszkańców bezpłatne.

Fanów piłki nożnej ucieszyć może z kolei informacja, że jeśli tylko trener reprezentacji Polski wyrazi takie zapotrzebowanie, w listopadzie na murawie Kotła Czarownic mógłby się odbyć mecz towarzyski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.