PARTNER PORTALU
  • BGK

Park Zdrojowy – finał przebudowy

  • www.Konstancin24.eu    29 czerwca 2012 - 19:16
Park Zdrojowy – finał przebudowy

Park Zdrojowy im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie z dnia na dzień jest coraz piękniejszy.
Mimo że przebudowa jeszcze nie jest skończona, park przestał już przypominać wielki plac budowy, ponieważ większość prac jest już skończona. Tuż przed Dniami Konstancina, które odbyły się w połowie czerwca, w parku stanęły nowe ławki i kosze na śmieci. Pojawił się również nowy mostek, a przy alejkach rozbłysły latarnie.

Od początku trwającej już dwa lata przebudowy Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie staramy się na bieżąco relacjonować kolejne etapy prac. Inwestycja za kilkanaście milionów złotych, która jest współfinansowana ze środków unijnych, ma się zakończyć już w tym roku.

Do niedawna nasz Park Zdrojowy był wielkim placem budowy. Jednak tuż przed Dniami Konstancina wykonano wiele prac wykończeniowych, które sprawiły, że park prezentuje się bardzo dobrze, zachęcając do spacerów.

Przede wszystkim przy alejkach stanęły nowe kosze na śmieci oraz ławki, za które samorząd zapłacił 539 tys. złotych. Urząd zakupił pierwszą partię ławek – 100 z oparciem i 20 bez niego. Docelowo w parku ma być ich aż 300.

Każdy, kto chciałby, żeby jedna z ławek nosiła jego imię lub była opatrzona logo firmy, może zostać fundatorem jednej z nich, wpłacając na konto urzędu 2460 zł. Przy nowych alejkach rozbłysły także niedawno zainstalowane latarnie, które sprawiają, że po zmroku park prezentuje się wspaniale. Nowych latarni jest ponad 200. Przy głównych traktach spacerowych stanęły także rabaty z kwiatami i posadzono ponad 200 drzew i kilkaset krzewów.

Obecnie trwają ostatnie prace, poprzedzające odbiór techniczny, przy dwóch nowych placach zabaw. Pierwszy, zlokalizowany obok restauracji „Zdrojowa”, wyposażony jest w urządzenia dla najmłodszych dzieci, a drugi przy ul. Matejki, zaprojektowany z myślą o starszych dzieciach i o młodzieży. Zrekultywowane zostały także tereny, sąsiadujące z rzeką Małą i Jeziorką.

Na terenach podmokłych powstały specjalne pomosty spacerowe oraz tarasy widokowe. Niedawno u wrót parku, od strony ul. Matejki oddano do użytku także jeden z nowych mostków, które powstaną w parku.

Dla wszystkich, którzy w parku chcieliby aktywnie wypoczywać, zbudowano boisko do siatkówki plażowej. Znajduje się ono między ul. Graniczną i Kraszewskiego w Konstancinie-Jeziornie. Mieszkańcy, jak i przyjezdni będą mogli korzystać z boiska do siatkówki przez cały sezon.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.