PARTNER PORTALU
  • BGK

Parking typu „Parkuj i jedź” powstał w Radomiu

  • PAP    4 stycznia 2012 - 13:56
Parking typu „Parkuj i jedź” powstał w Radomiu

Parking, wybudowany w ramach projektu „Parkuj i jedź”, został w środę otwarty w Radomiu. Parking może pomieścić blisko 200 samochodów.
Wartość inwestycji to prawie 1,8 mln zł. Budowę sfinansowały po połowie samorząd woj. mazowieckiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa) i władze Radomia (zabierz głos/oceń prezydenta). Inwestorem zastępczym budowy parkingu była spółka Koleje Mazowieckie. Parking powstał tuż przy stacji PKP oraz dworca PKS.

Codziennie do pracy w Warszawie (zabierz głos/oceń prezydenta) dojeżdża kilkanaście tysięcy radomian. Wielu z nich korzysta z kolei, a samochody zostawia w okolicy dworca. Jednak do tej pory z parkowaniem aut w tym miejscu były duże problemy.

Jak podkreślił obecny na uroczystości otwarcia parkingu wicemarszałek woj. mazowieckiego Leszek Ruszczyk teraz dojeżdżający do pracy poza Radom będą mogli bezpiecznie zostawić na parkingu swoje samochody i przesiąść się do pociągu lub autobusu.

Na parkingu można także zostawiać rowery i motocykle. Parking jest oświetlony i dozorowany oraz objęty monitoringiem elektronicznym.

Zarząd woj. mazowieckiego planuje budowę 40 parkingów w ramach systemu „Parkuj i Jedź”. Do tej pory otworzono sześć; ten w Radomiu jest siódmy. Korzystający z parkingów płacą kwartalnie za pozostawienie samochodu lub motocykla 40 zł. Bilety miesięczne kosztują 20 zł, a bilet jednorazowy 3 zł. Pozostawienie roweru kosztuje kwartalnie 10 zł, miesięcznie 5 zł, a za jednorazowy wjazd trzeba zapłacić 2 zł.

Według Ruszczyka trwają starania o to, by wprowadzić wspólny bilet na podróż do Warszawy koleją i autobusem PKS. Mógłby on – jego zdaniem – zawierać także opłatę za parking.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.