PARTNER PORTALU
  • BGK

Parkuj i jedź w Tarnowie

  • pt    28 sierpnia 2014 - 12:05
Parkuj i jedź w Tarnowie

Obok tarnowskiego dworca PKP powstanie trzypoziomowy parking z możliwością dobudowania dwóch dodatkowych kondygnacji. Będzie tam mogło parkować jednocześnie 340 samochodów. Budynki parkingu połączone będą z dworcem przejściem podziemnym.
Budowa nowego parkingu przy dworcu PKP w Tarnowie nabiera rumieńców. Z wyłonioną w przetargu firmą Targowiska Miejskie podpisały umowę na projekt i wykonanie. Realizowany w ramach systemu park&ride parking gotowy będzie do grudnia przyszłego roku.

– Termin jest nieprzekraczalny. Jako że inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych musi się zakończyć i być rozliczona w tym czasie – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

Czytaj też: Usterek przy „Parkuj i Jedź” nie będzie

Koszt robót budowlanych to 14 milionów 755 tysięcy złotych. – Taką cenę, najniższą, przedstawiła firma Anko z Tarnowa, która wygrała przetarg - mówi dyrektor Targowisk Miejskich Jacek Chrobak. – Obecnie trwają prace projektowe.

Czytaj: Parkuj i jedź do Morskiego Oka

Targowiska Miejskie podpisały już także umowę z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie w wysokości 85 proc. wartości inwestycji.

Budowa parkingu realizowana jest w ramach zadania „Integracja transportu kolejowego z transportem zbiorowym”. W konsekwencji, po południowej stronie dworca PKP powstanie trzypoziomowy parking z możliwością dobudowania dwóch dodatkowych kondygnacji. Będzie tam mogło parkować jednocześnie 340 samochodów. Budynki parkingu połączone będą z dworcem przejściem podziemnym.

– Firma Anko przebuduje także ulice dojazdowe do parkingu: Monopolową, Do Huty i Grunwaldzką. Zbudowana zostanie kanalizacja opadowa – mówi dyrektor Chrobak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Nemo, 2014-08-28 14:32:33

    Kolejna "trafiona" tarnowska inwestycja na miarę Nobla. Parking powinien zostać wybudowany przy wjeździe do Tarnowa i dobrze powiązany z komunikacją miejską, a nie w samym centrum. Przecież ludzie, którzy przyjadą do Tarnowa pociągiem nie zostawią samochodu.