PARTNER PORTALU
  • BGK

Parkują i dalej jadą pociągiem

  • AW/mazowia.pl    10 października 2011 - 18:37
Parkują i dalej jadą pociągiem

Mieszkańcy Teresina podróżujący koleją mogą bezpiecznie zostawić swój samochód lub rower na parkingu i dalej jechać pociągiem. Dzięki współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz gminy Teresin powstał parking w systemie „Parkuj i Jedź”.
Nowy parking o powierzchni 1500 m² powstał przy dworcu kolejowym w Teresinie. Będzie mógł pomieścić 57 samochodów, z czego 3 miejsca zarezerwowane są dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zostanie wybudowana specjalna wiata na 9 rowerów. Parking będzie oświetlony, dozorowany i objęty monitoringiem elektronicznym. Łączna wartość inwestycji to ponad 645 tys. zł. 50 proc. kosztów sfinansuje samorząd Mazowsza, a pozostałe 50 proc. gmina Teresin, która jest jednocześnie inwestorem zastępczym budowy parkingu.

 - Niespełna rok temu podpisaliśmy umowę na realizację tej inwestycji. Cieszę się, że udało się ją tak szybko zrealizować. To nie jedyny powód do radości. Naśladując gminę Teresin, która jako pierwsza zaangażowała się w budowanie parkingu, kolejne mazowieckie samorządy zdecydowały się partycypować w tego typu przedsięwzięciach – powiedział marszałek Adam Struzik.

Na Mazowszu planowana jest budowa 40 parkingów w ramach systemu „Parkuj i Jedź”. Do tej pory otwarto pięć z nich w: Żyrardowie, Celestynowie, Siedlcach, Ożarowie Mazowieckim, Mińsku Mazowieckim i Brwinowie.

Korzystający z parkingów, za pozostawienie samochodu lub motocykla, będą płacić kwartalnie 40 zł. Bilety miesięczne kosztują 20 zł, a bilet jednorazowy 3 zł. Pozostawienie roweru kosztuje kwartalnie 10 zł, miesięcznie 5 zł, a za jednorazowy wjazd trzeba będzie zapłacić 2 zł.

Oferta skierowana jest do tych pasażerów Kolei Mazowieckich, czy innych przewoźników, którzy mieszkają w pewnym oddaleniu od stacji kolejowej, ale nie chcą z tego powodu rezygnować z wygodnego, ekologicznego i szybkiego transportu kolejowego

Czytaj też: Koleje Mazowieckie stawiają na nowoczesność Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.