PARTNER PORTALU
  • BGK

Pas startowy w Modlinie zostanie naprawiony w terminie

  • PAP    3 kwietnia 2013 - 18:58

Naprawa pasa startowego na lotnisku w Modlinie zakończy się w terminie, czyli do końca maja, mimo złych warunków atmosferycznych - poinformowała PAP doradca zarządu lotniska w Modlinie Edyta Mikołajczyk. Dodała, że prace cały czas trwają.
"Wykonawca do tej pory nie sygnalizował zagrożenia dla terminu zakończenia prac. W harmonogramie przewidziany został pewien czas rezerwowy np. ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne" - powiedziała. Dodała jednak, że termin zakończenia naprawy, czyli 31 maja, nadal jest aktualny.

Generalny wykonawca pasa startowego, firma Erbud, zrywa 26 cm nawierzchni dwóch tzw. progów startowych. "Na ten etap prac pogoda nie ma wpływu" - powiedziała Mikołajczyk. Dodała, że dodatnie temperatury będą istotne na kolejnym etapie remontu, czyli w czasie wylewania betonowej nawierzchni.

Lotnisko w Modlinie od ponad trzech miesięcy nie przyjmuje dużych samolotów pasażerskich. 22 grudnia 2012 r. inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów betonowych - odcinków o długości 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, dlatego samoloty takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogą tam wykonywać operacji lotniczych. Dlatego rejsy z Modlina przeniesiono do innych portów lotniczych, głównie na Lotnisko Chopina.

Czytaj też: Władze lotniska w Modlinie chca odszkodowania Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.