PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Adamowicz powołał członków Komitetu Rewitalizacji

  • KDS    13 października 2017 - 22:29
Paweł Adamowicz powołał członków Komitetu Rewitalizacji
Jednym z rewitalizowanych terenów będzie Biskupia Górka (fot. gdansk.pl/Jerzy Pinkas)

W piątek, 13 października, Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, powołał członków Komitetu Rewitalizacji. W jego skład weszli przedstawiciele mieszkańców, użytkowników i zarządców nieruchomości, przedsiębiorców oraz organizacji prowadzących działalność społeczną.
Pierwsze posiedzenie Komitetu odbędzie się w ciągu 30 dni od jego powołania. Rewitalizacja będzie miała miejsce w czterech rejonach miasta: Na Biskupiej Górce i Starym Chełmie, Dolnym Mieście i Placu Wałowym ze Starym Przedmieściem, na Oruni i w Nowym Porcie z Twierdzą Wisłoujście.

- Już rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem inwestycji zaplanowanych w projektach rewitalizacji. Ich zakres został określony głównie na podstawie przeprowadzonych konsultacji z mieszkańcami, którzy od początku brali udział w planowaniu całego procesu. Zgodnie z założeniem, mają być oni nie tylko odbiorcami działań rewitalizacyjnych, ale przede wszystkim ich aktywnymi współuczestnikami - informują gdańscy urzędnicy.

Powołany do życia KR ma pełnić rolę ciała doradczego prezydenta Gdańska. Do jego zadań będzie należało m.in. opiniowanie wszystkich działań związanych z rewitalizacją.

- Komitet ma stanowić forum współpracy i dialogu pomiędzy mieszkańcami a władzami Gdańska - podkreślają w gdańskim magistracie.

Kadencja KR potrwa pięć lat, a posiedzenia będą odbywać się nie rzadziej niż raz na kwartał. Jak wyjaśniają urzędnicy, oficjalne stanowiska w danej kwestii będą wyrażane w formie opinii przyjmowanych w drodze głosowania.

Obsługę organizacyjną Komitetu zapewni Zespół Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego Biura Rozwoju Gdańska. Zgodnie z regulaminem, pierwsze posiedzenie Komitetu Rewitalizacji odbędzie się w ciągu 30 dni od jego powołania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.