PARTNER PORTALU
  • BGK

Pelplin w czołówce Mieszkania Plus

  • Housemarket.pl    28 kwietnia 2017 - 15:06
Pelplin w czołówce Mieszkania Plus
Osiedle zostanie wybudowane prawdopodobnie w technologii prefabrykowanej Fot. Urząd Miasta i Gminy Pelplin

Osiedle sześciu trzypiętrowych bloków ze skośnym dachem, placem zabaw, terenami zielonymi oraz strefami: startupową i coworkingową – takie plany na Mieszkanie Plus ma Pelplin, najmniejsze miasto w pilotażu programu i jedno z pierwszych, które się do niego zgłosiło.
– Mamy przygotowaną koncepcję około 180 mieszkań na gruncie liczącym prawie dwa hektary. Wybraliśmy jeden z najlepszych terenów w mieście. Jest dobrze skomunikowany z dworcem i leży blisko szkoły. Stanowi rodzaj plomby łączącej nowo wybudowane osiedle ze starym centrum miasta. W ten sposób Mieszkaniem Plus połączymy stare z nowoczesnością – tłumaczy burmistrz Pelplina, Patryk Demski.

Osiedle zostanie wybudowane prawdopodobnie w technologii prefabrykowanej. – Zależy nam na nowoczesnych, funkcjonalnych mieszkaniach wykończonych pod klucz: z meblami kuchennymi i kuchenką czy wykafelkowaną łazienką. Tak, żeby, jak to się mówi, można było do nich się wprowadzić z łóżkiem i szafą – opisuje burmistrz Pelplina.

Chętnych na projektowane w mieście mieszkania nie brakuje. – Dostaliśmy około 500 podań, z czego ok. 15 proc. pochodzi z innych regionów Polski, na przykład ze Śląska, a nawet z Zakopanego. Najwięcej wniosków złożyły młode rodziny z co najmniej dwojgiem dzieci. Niebawem czeka nas selekcja, a to bardzo trudne zadanie – przyznaje Patryk Demski.

Burmistrz podkreśla, że właścicielem mieszkań będzie spółka celowa, którą gmina powoła wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Natomiast zarządzać osiedlem przez 25 lat będzie Przedsiębiorstwo Komunalne Pelkom.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Burmistrz Pelplina Patryk Demski będzie panelistą debaty „Mieszkanie Plus” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Kasiapomorze , 2018-04-03 20:54:37

    Wszystko pięknie fajnie. Szkoda tylko ze po zlozeniu wniosku nawet nie otrzymaliśmy odpowiedzi, do dnia dziesiejszego jej nie otrzalismy.